Loading...
Uroda

Plastyka brzucha

Kobieta po zabiegu plastyki brzucha

Bez względu na wiek lub płeć, plastyka brzucha cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Jest to zabieg operacyjny, który wykonuje się dla redukcji obwisłej skóry z brzucha oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Plastyka brzucha może dać doskonałe efekty wymodelowania sylwetki. Sprawi, że stanie się ona bardziej proporcjonalna. Jakie zalety ma ten zabieg i na jakie efekty możesz liczyć? Przeczytaj!

Kiedy skorzystać z zabiegu plastyki brzucha?

Tego typu operacja jest często wybierana przez osoby, które borykają się z nadmiarem skóry np. po ciąży lub w wyniku utraty dużej masy ciała. Niestety z powodu znacznej redukcji tkanki tłuszczowej często skóra nie jest w stanie wrócić do dawnego napięcia. Traci sprężystość i zaczyna być wiotka. Na tyle, że nie pozwala cieszyć się z efektów utraty wagi. Drugim przypadkiem, w którym poleca się plastykę brzucha (abdominoplastykę), jest sytuacja, gdy po prostu chcemy pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej, gdyż nie jesteśmy w stanie „zgubić” tłuszczyku za pomocą diety i ćwiczeń. W tym przypadku operacja ta będzie doskonałym rozwiązaniem modelowania sylwetki. Co jednak należy podkreślić, nie jest to metoda odchudzania, ale wyszczuplenia ciała. Warto pamiętać, że podstawą zachowania szczupłej sylwetki zawsze powinna być dieta i aktywność fizyczna.

Na czym polega plastyka brzucha?

Operacja plastyki brzucha polega na wycięciu nadmiarów skóry z jednoczesną liposukcją tego obszaru (redukcją tkanki tłuszczowej). Lekarz poprzez określone wycięcie tkanek kształtuje na nowo obszar brzucha, dokonując przy tym liposukcji (odessania tłuszczu), aby uzyskać jak najlepszy efekt wyszczuplenia danej okolicy. Jest to zabieg odbywający się w znieczuleniu ogólnym, wymaga zatem przejścia pewnego okresu rekonwalescencji. Po operacji zaleca się noszenie specjalnego elastycznego pasa uciskowego, który zapobiega zbieraniu się płynu operacyjnego – usprawnia proces dochodzenia do siebie. Po operacji należy także stosować leki przeciwzakrzepowe i zachować umiarkowaną aktywność fizyczną (nie uprawiać sportów przez ok. 2 tygodnie, ale należy się prostować). W razie pojawienia się bólu trzeba przyjmować leki przeciwbólowe.

Jakie są zalety plastyki brzucha?

Jeśli borykasz się z nadmiarem luźnej skóry na brzuchu lub naddatkami tkanki tłuszczowej i chcesz w końcu definitywnie uporać się z tym problemem, to plastyka brzucha jest zabiegiem dla ciebie. Operacja ta przywraca nadzieję osobom, które nie potrafią lub nie mogą poradzić sobie z tymi niedoskonałościami. Plastyka brzucha sprawia, że sylwetka zostaje na nowo uformowana, zyskuje pożądane proporcje. Brzuch staje się płaski. Po przejściu określonego czasu rekonwalescencji możesz pochwalić się swoją sylwetką na plaży, basenie czy gdziekolwiek, gdzie do tej pory czułeś skrępowanie lub zawstydzenie. Jest to zabieg, który skutecznie podwyższa zadowolenie z własnego wyglądu i jednocześnie eliminuje kompleksy. Pamiętaj jednak, że każdy przypadek jest indywidualny. Koniecznie skontaktuj się z lekarzem, który zaproponuje ci najlepszą metodę redukcji nadmiarów skóry lub tkanki tłuszczowej. Czy będzie to plastyka brzucha? Dowiesz się na konsultacji z wybranym specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.