Loading...
Uroda

Po jakim czasie mamy pewność, że implant zęba się przyjął?

Kobieta z białymi zębami

Artykuł partnera.

Implanty zębowe są najnowocześniejszą, a jednocześnie najbardziej komfortową metodą wypełniania ubytków w uzębieniu. Podpowiadamy, kiedy można mieć pewność, że wszczepiony implant się przyjął.

Kiedy można mieć pewność, że implant się przyjął?

Ubytki w uzębieniu powodują wiele kompleksów. Warto jednak wiedzieć, że są one także niebezpieczne dla zdrowia, dlatego wiele osób decyduje się ich profesjonalne uzupełnienie, na przykład w postaci implantu. Niestety, czasami następuje odrzucenie implantu zęba. Objawy, które powinny cię zaniepokoić oraz inne przydatne informacje znajdziesz poniżej.

Wszczepianie implantu zębowego to długi proces, którego nie da się skończyć na jednej wizycie. Podczas pierwszych zabiegów w kości pacjenta wywierca się otwór, w którym lekarz umieszcza tytanową śrubę. To właśnie ona stanowi implant, który nie jest widoczny gołym okiem.

Niestety, implant może zostać odrzucony przez organizm. Aby cały proces skończył się sukcesem, śruba musi zrosnąć się z kością. Proces ten nazywamy osteointegracją. Podczas jego trwania komórki kostne przenikają do ciała obcego.

Osteointegracja trwa trzy miesiące. Po jej zakończeniu można mieć pewność, że implant się przyjął. W bardzo niewielu przypadkach może dojść do jego odrzucenia. Ryzyko wzmagają czynniki takie jak:

  • nieprawidłowe postępowanie z implantem po jego wszczepieniu;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • palenie papierosów;
  • alergia na składniki implantu.

Warto pamiętać, aby zawsze dokładnie stosować się do zaleceń lekarza. Wszczepiony implant nie powinien być nadmiernie obciążany. Należy także unikać dotykania go palcami i językiem bez wyraźnej potrzeby.

Objawy odrzuconego implantu zębowego

W przypadku implantu zębowego najczęstszym objawem odrzutu jest stan zapalny wokół protezy. Typowe symptomy to:

  • opuchlizna;
  • zaczerwienienie;
  • ból;
  • krwawienie;
  • podwyższona temperatura ciała.

Bardzo niepokojącym objawem jest także ruchomość protezy. Wymienione wyżej objawy są bardzo łatwe do zauważenia, dlatego wszystkie niepokojące objawy trzeba zgłaszać dentyście, który wykonał zabieg.

Jaka jest szansa, że implant się nie przyjmie?

Na szczęście proces osteointegracji w znakomitej większości przypadków przebiega bez zaburzeń. Bardzo ważne jest to, aby korzystać z usług renomowanych przychodni, takich jak na przykład Galeria Uśmiechu. Zespół profesjonalistów o bardzo bogatym doświadczeniu oraz doskonałej jakości sprzęt to gwarancja dobrze wykonanej usługi. Oczywiście bardzo ważne jest także stosowanie się do zaleceń dentysty oraz odpowiednia troska o implant.

Implant zębowy jak najbardziej może się nie przyjąć. Mimo wszystko warto pamiętać, że do odrzucenia dochodzi niezwykle rzadko i zazwyczaj na skutek połączenia wielu niesprzyjających okoliczności. Implant wszczepiony przez profesjonalistę osobie, która jest w dobrym stanie zdrowia, dba o higienę jamy istnej i nie pali tytoniu powinien przyjąć sie bez żadnych znaczących problemów już po trzech miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.