Loading...
Kręgosłup

Poduszki ortopedyczne na komfortowy sen

Kobieta śpi na poduszcze ortopedycznej

Poduszka to jeden z czynników, które wpływają na komfort snu. Wartości nocnego odpoczynku nie warto bagatelizować – wpływa nie tylko na naszą aktywność w ciągu dnia, ale także zdrowie. Aby zadbać o jakość snu, warto zadbać o odpowiednią poduszkę. Dowiedz się, jaki wpływ ma poduszka na nocny odpoczynek i jak wybrać model dla siebie. Czy poduszki rehabilitacyjne to odpowiedni wybór dla wszystkich?

Poduszka ortopedyczna – czy jest dla wszystkich?

Ortopedyczne poduszki kojarzą się najczęściej z modelami specjalistycznymi, przeznaczonymi dla osób z dolegliwościami dotyczącymi kręgosłupa. I tak jest w istocie – dobrze dobrana poduszka rehabilitacyjna pomaga zmniejszyć ból kręgosłupa szyjnego. Poduszki ortopedyczne używać można jednak także profilaktycznie. Poduszka wykonana z pianki poliuretanowej to dobry wybór niemal dla wszystkich. Wyjątkiem są dzieci do drugiego roku życia.

Poduszki ortopedyczne do spania – w jakich dolegliwościach mogą pomóc?

Zadaniem poduszki ergonomicznej jest zmniejszenie napięcia mięśni, a tym samym rozluźnienie kręgosłupa szyjnego i zmniejszenie związanych z nim objawów bólowych.

Jak działają poduszki ortopedyczne? Przede wszystkim oferując prawidłowe podparcie kręgosłupa szyjnego przez całą noc, wypełniając przestrzeń między szyją, a materacem. Wykonane z pianki sprężystej poduszki uginają się jedynie pod wpływem nacisku, zapewniając odpowiednią twardość, która wpływa na komfortowy sen. Dodatkowo, pod wpływem ciepła, dopasowują się do układu ciała, zapewniając idealne dopasowanie, prawidłowe ułożenie podczas snu i mocne podparcie.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną dla siebie?

Aby poduszka ortopedyczna dobrze spełniała swoją funkcję, konieczne jest jej dopasowanie do budowy ciała, pozycji, w której śpimy, a także twardości materaca. Od budowy ciała uzależniona jest wysokość poduszki, pozycja spania wpływa natomiast na jej kształt. Osoby śpiące na brzuchu powinny zdecydować się na model w kształcie gwiazdy. Warto jednocześnie wspomnieć, że spanie na brzuchu jest pozycją najmniej polecaną, ze względu na brak możliwości odpowiedniego ułożenia kręgosłupa w trakcie snu.

Osoby, które preferują spanie na brzuchu powinny zdecydować się na poduszkę z pełnym profilowaniem, czyli wałkiem, który wypełnia przestrzeń szyi. W przypadku spaniu na plecach dobrze sprawdzą się się modele średnio miękkie, z dodatkowym profilowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.