Loading...
Włosy

Pomady do włosów – jak ich używać?

Mężczyzna trzyma w dłoni pomadę do włosów

Pomady do włosów zyskują na popularności. Są doskonałymi kosmetykami pomocnymi w układaniu fryzur męskich (damskich również!), występują w kilku odmianach, a po nabraniu wprawy, bardzo łatwo się je aplikuje na włosy. Jak używać pomady?

Pomada do włosów doskonale utrwala fryzurę, nadaje włosom połysku i gładkości. Jest to kosmetyk tworzony na bazie wosku pszczelego, tłuszczu zwierzęcego lub lanoliny, czy wazeliny. Jest zdecydowanie lepsza niż lakier lub żel, gdy chcemy, aby nasze włosy elegancko połyskiwały podczas wyjątkowej okazji. Dzięki pomadzie stworzymy modne w latach dwudziestych ubiegłego wieku gładko zaczesane fryzury męskie.

Jaką pomadę wybrać?

Wybrać pomadę trafioną w nasze potrzeby nie jest łatwo. Na rynku znajdziemy pomady do włosów różniące się między sobą:

  • składem,
  • rodzajem wykończenia (mogą być nie tylko błyszczące, ale również matowe),
  • siłą chwytu (wybierajmy te z lekkim chwytem dla cienkich włosów, a dla gęstych i modnych włosów wybierajmy mocniejszy kosmetyk),
  • elastycznością,
  • możliwością zmycia wodą (bez problemu spłuczemy pomady wodne, trudniej natomiast te z woskiem w składzie).

Do czego przydatna jest pomada do włosów?

Niezależnie od rodzaju pomady, zawsze jest to bardzo silnie skoncentrowany kosmetyk do włosów, dlatego należy stosować go z umiarem. Pomady do włosów mogą być używane zarówno przez osoby z krótkimi, jak i z długimi włosami. Pomada do włosów okaże się szczególnie użyteczna, gdy chcemy podkreślić skręt loków lub fal, uwidocznić ciekawe cieniowanie na włosach, dodać wyrazu pazurkom i asymetrycznym cięciom we fryzurze.

Jak używać pomady?

Ze względu na to, że pomada do włosów jest bardzo gesta, należy dobrze rozgrzać ją w dłoniach przed użyciem. Im bardziej skrupulatnie się do tego przyłożymy, tym łatwiej nam będzie uzyskać pożądana do precyzyjnej pracy elastyczność i plastyczność kosmetyku.

Pomada do włosów powinna być nakłada na fryzurę wyłącznie palcami. O tym, czy tego rodzaju kosmetyk powinien być nakładany na włosy suche, czy mokre, przeczytamy na etykiecie produktu. Bezpośrednio po aplikacji, przystępujemy do stylizacji fryzury. Można robić to palcami, delikatnie ugniatając włosy (to najlepszy sposób stylizacji włosów kręconych i falowanych) lub za pomocą grzebienia, zaczesując włosy do tyłu. Nabierając pomadę na palce, zawsze należy trzymać się zasady unikania nadmiaru.

Zbyt duża warstwa pomady do włosów nadmiernie je obciąży, fryzura straci lekkość i objętość, trudno będzie uzyskać efekt podniesienia włosów u nasady, a pasma mogą wyglądać wtedy na sklejone. Gdy dawkowanie pomady sprawia nam trudność, wybierzmy produkt w sprayu, którego równomierna aplikacja na całej fryzurze będzie prostsza. Po wszystkim należy dokładnie zmyć pomadę. Ze względu na skład kosmetyku, należy w tym celu użyć dobrze oczyszczającego szamponu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.