Loading...
Sport

Pomysł na wakacje

Wakeboarder

Pomysłów na to jak spędzić wakacje jest mnóstwo i każdy praktycznie mógłby wymienić ich co najmniej kilka o ile nie kilkanaście. Środek zimy to idealny moment na to aby nawet w zarysie zaplanować wolny czas letni. Teraz też są największe okazje cenowe nie tylko jeśli chodzi o noclegi ale też i w sklepach sportowych.

Nad wodą

Wakacje nad jeziorem, rzeką czy morzem to jeden z najchętniej wybieranych wariantów. I nie ma się co dziwić, jest to jedna z najkorzystniejszych dla nas opcji. Pływanie i sporty wodne korzystnie wpływają na naszą kondycję, poprawiają krążenie krwi i pozwalają szybciej pozbyć się toksyn z organizmu. Będąc nad wodą wybierać możemy wśród wielu atrakcji. Jak chociażby rowerki, jachty czy wake board. Dla tych co nie wiedzą wyjaśniam że jest to połączenie surfingu z nartami wodnymi i snowboardem. Rider płynie po wodzie na specjalnie skonstruowanej desce trzymając się liny wyciągu lub łodzi motorowej.

Kto może pływać na wakeboardzie?

Wbrew pozorom pływanie na desce wakeboardowej nie jest wielkim wyczynem. Nauczyć się już tego mogą dzieci z podstawówki. Pływają nawet 6 latki, a zawody są organizowane dla grup od 11 lat. Nie ma też praktycznie górnej granicy wiekowej. Wszystko zależy od naszej kondycji i chęci odkrycia czegoś nowego. Z praktycznych doświadczeń instruktorów wakeboardu wynika, że niektórym wystarczy już 15 minut pływania aby załapać o co chodzi. Wszystko zależy oczywiście od kondycji i indywidualnych uzdolnień każdego człowieka.

Podstawowe kroki do nauki pływania

Jednym z największych i najtrudniejszych jest przełamanie własnych obaw i skupienie się na prowadzeniu deski, a nie rozmyślanie o potencjalnej kąpieli. Drugą ważną opcją jest prawidłowa postawa, błędy których się tu możemy nieświadomie nauczyć mogą nas prześladować w przyszłości. Dlatego jak wybieramy wakespot na pierwsze lekcje warto zorientować się czy jest dostępny instruktor i umówić się z nim na konkretną godzinę. Może jest to trochę większy wydatek ale pozwoli nam to pod okiem doświadczonej osoby o wiele szybciej opanować podstawy i skorygować potencjalne błędy.

W czasie wolnym najważniejsze jest to aby nie dokładać sobie stresów i spędzić go jak najkorzystniej. Odpocząć oraz nabrać nowych sił witalnych na nadchodzące dni w pracy. Stresowanie się podczas urlopu wyjazdami czy dokładanie sobie zmartwień to oczywiście mija się z celem. Dlatego wybierając się na wakacje warto zawczasu rozejrzeć się za propozycjami regionu do którego mamy zamiar się wybrać.

Przeczytaj inny nasz artykuł o tym sporcie – Wakeboard w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.