Loading...
Sport

Popularne suplementy diety i treningi dla osoby początkującej

Mężczyzna podnosi sztange na siłowni

Każdy, nawet największy sportowiec, kulturysta, strongman na świecie, kiedyś zaczynał. Właśnie dlatego nie warto poddawać się na starcie, lecz trzeba podjąć decyzję o rozpoczęciu tejże przygody (budowanie masy mięśniowej czy zrzucanie zbędnej tkanki tłuszczowej) i zaplanować swój rozwój, aby był jak najlepszy. Zaletą rozpoczęcia budowania masy mięśniowej bądź rzeźby właśnie dziś jest przede wszystkim możliwość skorzystania z rad starszych kolegów, którzy tę drogę mają już za sobą.

Poniżej zostały zaprezentowane najważniejsze wskazówki dotyczące:

 • treningów dla osób początkujących,
 • suplementów diety oraz ich roli w życiu każdego sportowca,
 • diety na masę mięśniową dla amatorów,
 • sterydów anabolicznych, dostępnych w sklepie ze sterydami online,
 • cyklu odblokowującego po odstawieniu Testosteronu.

Dzięki temu można zbudować masę mięśniową dobrej jakości, w krótkim czasie oraz bez jakichkolwiek efektów ubocznych.

Jaki rodzaj treningu jest najlepszy dla osoby początkującej

Niezależnie od stopnia zaawansowania, najlepsze na budowanie masy mięśniowej są treningi siłowe. Różnica między początkującymi, a zaawansowanymi polega wyłącznie na tym, że ci drudzy potrafią podnieść więcej ciężarów, zrobić więcej powtórzeń na martwym ciągu, czy dłużej „machać” hantlami.
Osoby początkujące mogą zapisać się na siłownię lub rozpocząć trening w domu. Zarówno jedna, jak i druga forma mają wady i zalety, więc decyzja należy w tym przypadku do sportowca.
Siłownia to doskonałe miejsce do poznania nowych ludzi, zaprzyjaźnienia się z nimi oraz skorzystania z ich rad. Jak wynika z licznych badań socjologicznych, siłownia może też okazać się doskonałym bodźcem do podnoszenia swoich możliwości oraz pokonywania kolejnych barier swojego ciała. Wynika to przede wszystkim z motywowania siebie nawzajem przez bywalców siłowni.
Osoby, które nie czują się komfortowo w takich miejscach, mogą zawsze ćwiczyć w swoim domu lub mieszkaniu. W tym celu należy jednak kupić odpowiedni sprzęt lub dowiedzieć się, czym jest trening z wykorzystaniem masy własnego ciała. To jednak nie powinno stanowić większego problemu. Hantle kupione przez Internet nie zajmują też zbyt wiele miejsca i mogą np. być przechowywane w piwnicy czy na strychu. Grunt to zrobić pierwszy krok i nie poddawać się, aż do uzyskania wymarzonej sylwetki.
Dodatkowo, aby znaleźć w sobie motywację, energię do ćwiczeń oraz siłę do podnoszenia coraz większych obciążeń, warto odwiedzić internetowy sklep ze sterydami i złożyć zamówienie na suplementy diety lub sterydy anaboliczne.

Dlaczego warto brać suplementy diety

Osoby, które nie grzeszą cierpliwością, powinny skorzystać z rad starszych sportowców i zaopatrzyć się w odpowiednie wspomagacze, uzupełniające dietę ubogą we właściwe witaminy czy minerały.
Najlepsze suplementy diety to te, przyspieszające metabolizm (zielona herbata), dodające energii (witamina D) oraz wspomagające przyjmowanie odpowiedniej ilości białka (odżywki białkowe i węglowodanowe).
Wiele osób zastanawia się, czy sięgać po suplementy diety czy po sterydy anaboliczne. Na siłowni każdy wie, że osoby początkujące powinny zacząć od suplementów diety. Charakteryzują się one bowiem efektywnością, bezpieczeństwem i niską ceną. Sterydy anaboliczne, zwłaszcza Testosteron, należy kupić w sprawdzonym sklepie ze sterydami dopiero później, gdy suplementy diety okażą się za słabe lub sportowiec poczuje, że jest gotowy na kolejny etap.

Rola diety przy treningu siłowym

Nawet najlepszy trening nie jest w stanie dać dobrych efektów, jeśli człowiek nie przestrzega właściwej diety. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka i wspólnie z nim stworzyć swój indywidualny plan żywieniowy.
W takim jadłospisie na pewno nie zabraknie zdrowych warzyw i owoców, białka, drobiu oraz wody. Nie będzie tam natomiast niezdrowych słodyczy, alkoholu, słonych przekąsek czy przetworzonych produktów. Dieta na masę mięśniową jest specyficzna i wymaga wielu wyrzeczeń, ale jest to konieczne do osiągnięcia celów sportowych.

Środki androgenne i trening na siłowni

Osoby, które zdecydują się na sterydy anaboliczne, powinny wiedzieć o kilku zasadach:

 • nie każdy środek na masę mięśniową lub rzeźbę nadaje się dla osób początkujących,
 • po odstawieniu m.in. Testosteronu należy rozpocząć tzw. cykl odblokowujący, który ponownie uruchomi produkcję tego męskiego hormonu w organizmie, wstrzymaną przez wspomagacz z zewnątrz,
 • środki doustne nie wymagają iniekcji (zastrzyku), ale w przeciwieństwie do domięśniowych sterydów anabolicznych, mogą szkodzić organom wewnętrznym człowieka,
 • aby uniknąć skutków ubocznych przyjmowania środków na przyrosty masy mięśniowej, trzeba przestrzegać zasad ich przyjmowania, znajdujących się na opakowaniu lub dołączonej do niego ulotce,
 • w celu kupienia bezpiecznego Testosteronu lub innego sterydu anabolicznego, należy skorzystać z oferty sprawdzonego sklepu ze sterydami online,
 • w razie jakichkolwiek pytań, należy skontaktować się ze specjalistą.

Tylko przestrzegając powyższych zasad można szybko i bezpiecznie zbudować masę mięśniową, zwłaszcza jeśli jest się osobą początkującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.