Loading...
Zdrowie

Pościel dla alergika – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jasna pościel dla alergika leże w sypialni na łóżku

Dla osoby cierpiącej na alergię warto wybrać komplet pościeli, który nie uczula i minimalizuje wystąpienie nieprzyjemnych objawów.

Alergie to bardzo powszechny problem, z którym zmaga się duża liczba osób, u takiej osoby po zetknięciu się z alergenem pojawiają się nieprzyjemne objawy w postaci kaszlu, kataru, wysypki, duszności lub łzawienia, które utrudniają funkcjonowanie zarówno w dzień jak i w nocy, przez co nasze ciało nie może się odpowiednio zregenerować. Alergeny są to czynniki, które powodują uczulenie, mogą to być pyłki roślin, sierść zwierząt, pokarmy, materiały lub jedne z najczęściej poruszanych czyli roztocza kurzu domowego.

Pościel dla alergika – jaki rodzaj wybrać?

Pościel dla alergików musi spełniać kilka wymagań, które przekładają się na nasz komfort i zdrowie. Materiał powinien być przewiewny oraz odprowadzać nadmiar wilgoci podczas snu, dzięki temu zapobiegniesz nadmiernemu poceniu się ciała oraz jego przegrzaniu. Komplet nie może podrażniać skóry, powinien być delikatny w dotyku – najlepiej sprawdzą się produkty wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna lub jedwab – ten materiał nie zatrzymuje na swojej powierzchni roztoczy kurzu domowego.
Kolejną kwestią jest wytrzymałość materiału, w przypadku alergii powinniśmy czyścić materiał w temperaturze około 60°C.

Pościel przyjazna alergikom – naturalne materiały mają przewagę

W walce z alergią z pomocą przychodzą komplety wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, które wpłyną na komfort Twojego wypoczynku. Najbardziej popularne to bawełna oraz jedwab, są to produkty w 100% naturalne.

  • Pościel bawełniana – jest to jeden z najczęściej wybieranych kompletów, bawełna jest delikatna w dotyku oraz przyjazna dla ciała, nie podrażnia skóry oraz w wysokim stopniu przepuszcza powietrze. Tkanina jest wytrzymała, może być prana w temperaturze 60°C. Gładka powierzchnia materiału nie powoduje dyskomfortu.
  • Pościel z kory – przed zakupem sprawdź skład surowcowy, największy komfort zapewni Ci kora wykonana w 100% z bawełny, wykazuje te same właściwości co pościele z bawełny płaskiej, w odróżnieniu od nich posiada pofałdowaną powierzchnię – korę, dzięki której możesz zapomnieć o prasowaniu pościeli – kora tego nie wymaga.
  • Pościel jedwabna dla alergika – jedwab jest szczególnie polecany alergikom, jest niezwykle delikatny dla naszego ciała, materiał jest bardzo przyjemny w dotyku. Świetnie przepuszcza powietrze podczas, odprowadza nadmiar wilgoci oraz co najważniejsze nie zatrzymuje na swojej powierzchni kurzu.

Szara pościel dla alergika

Źródło https://i-posciel.pl/posciel-z-kory-bielawa-kora

Zadbaj o swoje zdrowie

Odpowiedni wybór kompletu pościeli może w dużym stopniu poprawić nasz sen i zadbać o nasze zdrowie. Osoby cierpiące na alergię nierzadko borykają się z objawami, które w dużym stopniu przeszkadzają w wypoczynku – kaszel, wysypka, katar, łzawienie lub duszności. Wybierając naturalną pościel możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów i poprawić sobie komfort wypoczynku oraz zadbać o swoje zdrowie.

Więcej informacji na stronie https://i-posciel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.