Loading...
Choroby

Postępy w diagnostyce TK

W dniach 23-24 lutego br. odbyło się w Nałęczowie sympozjum „Postępy w diagnostyce TK”, w którym wzięli udział lekarze radiolodzy z Lublina, Kielc i Łodzi. Jest to już drugie w tym roku spotkanie z cyklu Forum Diagnostyczne Schering AG organizowane przez tę firmę.

Spotkanie lekarzy w Nałęczowie poświęcone było przede wszystkim postępom tomografii komputerowej – na obecnym zjeździe była to: diagnostyka chorób płuc, chłoniaków, tętniaków mózgu, procesów patologicznych szyi oraz raka odbytnicy. Forum jest formą zdobywania nowej wiedzy praktycznej oraz naukowej przez lekarzy praktyków, może stać się również podstawą opracowania standardów diagnostyki TK, które pozwolą na ujednolicenie metod i technik diagnostyki obrazowej, co wyeliminuje konieczność powtarzania badań i zmniejszy koszty ogólne.

Pierwsze spotkanie dla tego regionu odbyło się rok temu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i poświęcone było tematom związanym głównie z diagnostyką TK twarzo-czaszki, a także wybranym zagadnieniom diagnostyki chorób narządów jamy brzusznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.