Loading...
Uroda

Pozbądź się zaskórników – wybierz się na manualne oczyszczanie twarzy!

Kobieta z oczyszczoną twarzą

Na Twojej skórze widoczne są nieestetyczne zaskórniki? W takim przypadku warto skorzystać z metod manualnego oczyszczania twarzy u kosmetyczki.

Zwykłe, prowadzone w domu oczyszczanie twarzy z użyciem żelów czy mleczek nie pomoże wtedy, gdy na skórze widoczne są głębokie zaskórniki. Jak można sobie z nimi poradzić?

Zaskórniki – co to jest?

Zaskórniki to zmiany skórne, które charakterystyczne są dla skóry tłustej i trądzikowej. Najczęściej powstają w okolicach narażonych na nadmierne przetłuszczanie się twarzy, na przykład na nosie czy policzkach.

Do powstawania zaskórników dochodzi wskutek zastoju sebum oraz rogowacenia ujść mieszków włosowych. Najbardziej widoczne są zaskórniki ciemne, które są efektem infekcji bakteryjnych (najczęściej bakteriami Propionibacterium acnes). Wówczas masa zbierająca się w porach skórnych utlenia się i ma ciemniejszy kolor. Takie zaskórniki mogą także przekształcać się w pryszcze, torbiele ropne.

Samodzielne pozbycie się uporczywych zaskórników może być bardzo trudne. W tym celu najlepiej przeprowadzić manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Co to za zabieg?

Na czym polega manualne oczyszczanie twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który obecnie dostępny jest w ofercie praktycznie każdego gabinetu kosmetycznego.

Oczyszczanie twarzy tego typu rekomendowane jest głównie dla osób z cerą tłustą, trądzikową, u których dochodzi do nadmiernej produkcji sebum, a także pojawiania się nieestetycznych zaskórników.

Zabieg ten przebiega w kilku etapach:

  • zmycie makijażu i zanieczyszczeń ze skóry
  • ocena stanu cery przez kosmetyczkę
  • nałożenie kosmetyku zmiękczającego skórę
  • manualne – ręczne usuwanie zaskórników
  • nałożenie odpowiedniej maski kojącej dopasowanej do typu skóry
  • zmycie maski i zastosowanie dopasowanego kremu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, podrażniona. Objawy te zanikają po paru dniach, odsłaniając wtedy gładką, czystą skórę, która wolna jest od zaskórników.

Czy manualne oczyszczanie twarzy można prowadzić na każdej skórze?

Najczęściej manualne oczyszczanie twarzy kojarzy się ze skórami zanieczyszczonymi, ale warto wskazać, że można prowadzić je niemalże na każdym rodzaju cery.

Zabieg wykonywany jest także na skórze normalnej, mieszanej, a nawet na skórze suchej i wrażliwej. Dla uzyskania optymalnych efektów stosuje się wtedy indywidualnie dopasowane kosmetyki.

Manualne oczyszczanie twarzy nie powinno być wykonywane jedynie na skórze naczynkowej, a także z trądzikiem różowatym. Także zabiegu nie można przeprowadzać na skórze ze stanami zapalnymi, w tym między innymi z aktywną opryszczką.

Warto także zaznaczyć, że zabieg może być prowadzony przez cały rok. Należy pamiętać o tym, żeby po zabiegu dodatkowo zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem.

Zabieg manualnego oczyszczania skóry może być prowadzony 2-4 razy do roku za zależności od kondycji i typu cery.

Ile trzeba zapłacić za manualne oczyszczanie twarzy?

Koszt wykonania zabiegu wynosi najczęściej od około 200 złotych do 250 złotych w zależności od wybranego gabinetu.

Podsumowując, manualne oczyszczanie twarzy to zabieg rekomendowany dla każdej osoby, która posiada tłustą oraz trądzikową skórę. Dzięki niemu można skutecznie usunąć zaskórniki i dogłębnie oczyścić skórę. Wystarczy umówić się na zabieg w dobrym salonie kosmetycznym!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.