Loading...
Suplementy

Przedtreningówka – jaką wybrać?

Przedtreningówka


Myśląc o treningu, z reguły masz na niego ochotę i nie możesz się doczekać, aż podejmiesz kolejne wyzwanie. Bywają jednak dni, że po prostu nie chce Ci się ćwiczyć i się męczyć, bo zwyczajnie brakuje Ci ochoty lub sił. Dobrze jednak wiesz, że każdy stracony trening to krok do tyłu, dlatego żeby się zdopingować, sięgasz po przedtreningówkę. Powstaje jednak pytanie: jaką przedtreningówkę wybrać? Postaramy się na nie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Artykuł partnera

Czym są i jak działają przedtreningówki

Brak motywacji, zmęczenie, trudności z koncentracją, wyczerpanie psychiczne – to główne problemy natury psychofizycznej, które sprawiają, że odechciewa się iść na trening. Myśl o rozgrzewce, rozciąganiu i w końcu maksymalnym wysiłku, jaki dajesz z siebie podczas ćwiczeń, bynajmniej nie napawają optymizmem i zamiast zdopingować do działania odbierają motywację. Remedium na takie stany są odżywki zwane przedtreningówkami, które dodają energii, poprawiają koncentrację i stawiają na nogi, poprawiając wydolność organizmu.

5 najlepszych przedtreningówek

1. Extremall Pre-Workout

Extremal Pre-Workout bazuje przede wszystkim na dwóch składnikach aktywnych: AAKG i jabłczanie cytruliny. AAKG, czyli jeden z rodzajów argininy powoduje większe stężenie tlenku azotu w organizmie, co przekłada się na poprawę ukrwienia muskulatury w trakcie treningu. Efektem jest jeszcze większa „pompa” podczas ćwiczeń. Z kolei zawartość jabłczanu cytruliny w Extremal Pre-Workout korzystnie wpływa na wydolność i wytrzymałość organizmu w trakcie wysiłku.

2. Pre Workout Pro Series

Pre Workout Pro Series od Allnutrition to kompozycja składników dobranych pod kątem poprawienia wydolności mięśniowej i dostarczenia pokładów energii przed planowanym treningiem. Warto zwrócić uwagę na zawartość kreatyny, która słynie z anabolicznego i pobudzającego mięśnie działania. Taki sam efekt gwarantuje jabłczan cytruliny. Właściwości stymulujące Pre Workout Pro Series są zaś możliwe dzięki zawartości kofeiny. To ona odpowiada za pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego, a jej spożycie „daje kopa” do treningu.

3. AAKG Muscle Pump

AAKG Muscle Pump wykorzystuje właściwości argininy i tauryny w celu utrzymania organizmu w formie, która pozwala na maksymalny wysiłek przez możliwie długi czas. Obie substancje poprawiają wytrzymałość mięśni, a także sprzyjają szybszej regeneracji potreningowej. Wszystko to przekłada się oczywiście na lepsze rezultaty w Twojej dyscyplinie sportu.

4. Beta-Alanine Endurance Max

Preparat łączący działanie beta-alaniny z tauryną. Ten pierwszy składnik pozytywnie oddziałuje na ukrwienie i wydolność mięśni w trakcie treningu oraz ich regenerację po wysiłku fizycznym. Tauryna również poprawia regenerację, ograniczając procesy kataboliczne zachodzące w organizmie.

5. L-Arginine

L-Arginine od SFD Nutrition w 98% składa się z l-argininy, która podwyższa stężenie azotu w organizmie. W rezultacie mięśnie są lepiej ukrwione, co powoduje intensywniejsze uczucie ich „napompowania” w trakcie treningu. L-arginina jest znana też z korzystnego działania dla regeneracji mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.