Loading...
Uroda

Przeszczep włosów — metody i cena transplantacji włosów

Mężczyzna przed i po przeszczepie włosów

Artykuł partnera.

Twoim największym kompleksem jest łysienie? Nie wiesz, jak poradzić sobie z problemem łysienia głowy? Sprawdź, jakie są metody przeszczepu włosów!

Jesteś przerażony perspektywą łysej głowy? Zastanawiasz się, czy przeszczep włosów byłby rozwiązaniem dla Ciebie? Sprawdź, na czym dokładnie polega transplantacja włosów! Dowiedz się, jakie są najpowszechniejsze metody przeszczepu włosów i czy niesie to za sobą duże koszty.

Co to jest przeszczep włosów?

Transplantacja włosów jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, których dotyczy przykry problem łysienia. Niejednokrotnie proces ten zabiera im pewność siebie i staje się dla nich ogromnym kompleksem. Statystycznie częściej problem ten dotyka mężczyzn. Czym jest przeszczep włosów? Transplantacja włosów to zabieg polegający na przeniesieniu z ogromną dokładnością — zespołów mieszków włosowych, z miejsca, w którym rosną włosy na miejsce łysiejące. Ważne jest umieszczenie włosów pod odpowiednim kątem, żeby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Zazwyczaj włosy pobierane są z części potylicznej głowy.

Transplantacja włosów — najczęściej wybierane metody

Przeszczep włosów to zabieg wykazujący się dużą skutecznością, dlatego, że wraz z przenoszonymi mieszkami włosowymi, lekarze przenoszą również komórki macierzyste, dzięki którym transferowany włos, może rosnąć w nowym miejscu. W Polsce z powodzeniem stosuje się dwie metody transplantacji włosów: Przeszczep włosów FUE manual oraz Przeszczep włosów systemem ARTAS. Na czym one polegają?

FUE

Metoda FUE  jest techniką, po której pacjenci bardzo szybko dochodzą do pełni sił. Nie używa się w niej skalpela i szwów. Po zabiegu nie ma blizn, pozostają na skórze jedynie maleńkie prawie niewidoczne strupki, które szybko odpadają. Ponadto zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki użyciu miejscowego znieczulenia. Najważniejszy jest fakt, że przeszczepione włosy są trwałe i nie ma konieczności powtarzania zabiegu.

FUE z wykorzystaniem ARTAS

Ulepszoną metodą FUE jest metoda transplantacji włosów z wykorzystaniem ARTAS. Różni się ona od podstawowej wersji tym, że najtrudniejszy, wymagający największej precyzji etap zabiegu zamiast lekarza wykonuje robot. Wybiera on najlepsze jakościowo grafty (zespoły mieszków włosowych) z powierzchni dawczej i umieszcza w odpowiednim miejscu na powierzchni biorczej.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Cena przeszczepu włosów jest ściśle zależna od obszaru, którego dotyczy problem łysienia. Na jego podstawie można oszacować ilość potrzebnych do przeszczepienia graftów. Szacunkowy koszt przeszczepienia jednego graftu to około 12 złotych. Dla przykładu transplantacja włosów na zakola wyniesie około 10 tysięcy złotych.

Przeszczep włosów w Warszawie — gdzie wykonać zabieg?

Warszawa jest miastem z ogromną dostępnością klinik przeszczepu włosów. Pamiętaj, by skorzystać z usług kliniki, która oferuje praktyczne i bezinwazyjne techniki transplantacji! Świetnym przykładem jest Klinika Przeszczepu Włosów z Warszawy, mająca 14-letnie doświadczenie oraz nagrodzona certyfikatem ARTAS™ Center of Clinical Excellence, który świadczy o najwyższej jakości zabiegów wykonywanych z użyciem robota ARTAS™. Chcesz przekonać się o profesjonalizmie tej kliniki? Koniecznie umów się na konsultację lub zamów darmową wycenę online!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.