Loading...
Psychika

Psycholog online – skuteczna pomoc w wygodnej formie

Kobieta rozmawia z psychologiem online

W naszym społeczeństwie coraz więcej osób mierzy się z problemami natury psychicznej. Problemy te niestety często są bagatelizowane przez najbliższe otoczenie jak i samych pacjentów. Zazwyczaj osoby takie tłumaczą się brakiem czasu, wstydem. Alternatywą dla standardowych spotkań z psychologiem są spotkania z psychologiem online.

Dlaczego warto szukać pomocy psychologa?

Według badań blisko 8 milionów Polaków zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. Specjalistycznej pomocy szuka zaledwie trzy miliony. Oznacza to, że bez pomocy pozostaje 5 milionów Polaków, cierpiących na zaburzenia natury psychicznej. W ostatnich znacząco zmienia się podejście społeczeństwa co do korzystania z pomocy psychologicznej, psychoterapii. Na szczęście to co kiedyś było tak stygmatyzowane dziś jest normalizowane i popularyzowane. Coraz więcej osób przyznaje się publicznie korzystania z tego rodzaju pomocy. Jak pokazują badania długoterminowa psychoterapia pomaga skutecznie uporać się z wieloma problemami. Nawet jeśli nie mierzysz się z tego typu problemami, to profilaktyczna konsultacja psychologiczna jest jak najbardziej wskazana. Gabinety psychologiczne online spieszą z pomocą! Psycholog online to nowa, ciekawa forma pomocy.

Psycholog- czy tylko stacjonarnie?

W ostatnich czasach pojawiła się możliwość konsultacji psychologicznej przez telefon, Skype, Google Meet itp. Szczególnie w czasie pandemii wzrosło zainteresowanie konsultacjami ze specjalistami w formie online. Wtedy było to spowodowane przymusem, dziś świadomym wyborem. Hasło psycholog online cieszy się w wyszukiwarce coraz większym zainteresowaniem. Jak się okazuje, są osoby, które bardziej preferują spotkania z psychologiem online. Pierwsza placówka umożliwiająca pomoc psychologiczną na odległość powstała w Polsce już w 2018 roku. Konsultacja w takiej formie może być tak samo skuteczna jak spotkanie face to face. Niektórzy ludzie, aby móc się otworzyć na relacje pacjent-psycholog potrzebują spotkań na żywo, a inni komfortowego dla nich miejsca- jakim jest ich własnym dom. To całkowicie normalne. Obecnie coraz więcej placówek zajmujących się pomocą psychologiczną oferuje pomoc specjalistów w ten sposób.

Konsultacja psychologiczna online- jak to działa?

Umówienie się na konsultację z psychologiem online to nic trudnego. Przedstawiamy w trzech krótkich i łatwych krokach jak to dokładnie wygląda:

  1. Wybór psychologa online i odpowiedniego dla nas terminu konsultacji
  2. Opłacenie konsultacji przez wybór jednej z możliwych form zapłaty online
  3. Rozpoczęcie konsultacji w wybranym i opłaconym terminie

Z jakimi problemami może nam pomóc psycholog w formie online?

Według badań naukowych spotkania z psychologiem/psychoterapeutą online są tak samo skuteczne jak te w gabinecie. Taka forma pomocy jest skuteczna w naprawdę wielu przypadkach. Najczęściej u osób z depresją, zaburzeniami lękowymi, emocjonalnymi, zaburzeniami osobowości, czy też terapii par. Jednocześnie należy zaznaczyć fakt, iż w przypadku poważnych zaburzeń psychicznych, takich jak np. ciężka depresja, próby samobójcze, schizofrenia, czy uzależnienie od substancji, psycholog online nie jest właściwym wyborem. Takie osoby powinny bezzwłocznie skorzystać z pomocy psychologa i psychiatry w sposób stacjonarny, niekiedy także mogą wymagać hospitalizacji.

Psycholog online- zalety

  • elastyczne godziny konsultacji, szybka rezerwacja terminu
  • terapia bez wychodzenia z domu
  • anonimowość
  • możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów z daleka
  • możliwość skorzystania z pomocy z każdego miejsca
  • bezpieczne płatności online
  • zazwyczaj niższa cena niż w przypadku spotkać stacjonarnych
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.