Loading...
Choroby

Recepta przez Internet – jak to działa?

Leki z e-recepty leżą na stole

E-recepta to rozwiązanie, które pojawiło się całkiem niedawno. Jednak mimo tego już zdążyło zrewolucjonizować sposób przepisywania leków. Powstało o no po to, by przyspieszyć oraz ułatwić całą tę procedurę. Jak zamówić receptę online? Gdzie i w jaki sposób można ją zrealizować?

Jeszcze do niedawna, aby wykupić jakikolwiek lek na receptę, należało najpierw udać się do gabinetu specjalisty, by ten ją wypisał. Każdy przyzna z pewnością, że niejednokrotnie było to niezwykle kłopotliwe i właściwie bezsensowne. Szczególnie w przypadkach, w których chodziło o preparaty stosowane regularnie, jak na przykład tabletki antykoncepcyjne lub te na choroby przewlekłe, kiedy to przyjmowane leki często nie zmieniają się przez lata. Za każdym razem trzeba było tracić czas na wizytę u lekarza. Na szczęście dzięki postępowi technologicznemu, wystawienie recepty stało się znacznie prostsze. Czym jest recepta online i jak ją otrzymać?

Recepta przez Internet — jak ją otrzymać?

E-recepta to nic innego jak elektroniczna wersja recepty. Aby otrzymać ją w takiej formie, niezbędne jest nam Internetowe Konto Pacjenta. Wystarczy się tam zalogować, aby w prosty sposób wybrać formę naszej recepty. Może być przesłana za pomocą e-maila lub jako powiadomienie SMS. Jeśli zaś nie chcemy logować się na Internetowym Koncie Pacjenta, możemy po prostu poprosić o wydruk e-recepty. Aby dostać e-receptę, niezbędna jest konsultacja lekarska. Warto podkreślić, że możemy otrzymać receptę online, a także podczas wizyty stacjonarnej.

Jak zrealizować receptę online?

Recepta przez Internet jest tak samo łatwa w realizacji, jak ta zwykła. Mając taką jej elektroniczna wersję, możemy wykupić lekarstwa w dowolnej aptece na terenie naszego kraju. Wystarczy podać farmaceucie 4-cyfrowy kod otrzymany wcześniej na maila lub w SMS-ie oraz swój pesel. Nie potrzebujemy żadnych wydruków, ponieważ osoba pracująca w aptece zyska dostęp do naszej recepty z poziomu systemu.

Zalety recepty online

Korzystanie z recepty w formie elektronicznej ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie, zapewniające mnóstwo korzyści związanych z ułatwieniem całej procedury. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu i nie musimy dodatkowo stresować się wizytą u lekarza, narażając się przy tym często na kontakt z chorymi osobami. Recepta przez Internet umożliwia także dużą elastyczność w zakresie wykupowania przepisanych medykamentów. Nie musimy bowiem od razu kupować wszystkich przepisanych lekarstw. Należy jednak pamiętać, że pozostałe opakowania należy wykupić w tej samej aptece. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.