Loading...
Uroda

Regeneracja to klucz do piękna

kobieta na krześle

Z czasem włókna kolagenowe w naszej skórze zanikają. Konsekwencją tego jest szereg zmian, które razem można nazwać starzeniem się. Skóra robi się zmarszczona, traci jędrność i blask. Spada poziom nawilżenia, kąciki ust opadają, zniekształca się owal twarzy. Zmian tych nie sposób zatrzymać, jednak jest jedno remedium, które może je złagodzić – regeneracja.

Pobudzanie skóry do regeneracji i odbudowy zasobów kolagenu to jeden z częściej wykorzystywanych sposobów na przywrócenie jej młodości. Na uzyskanie efektu witalności, na gładką skórę bez zmarszczek. Zasadę taką wykorzystują zabiegi takie jak: mezoterapia, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja czy zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych, które to są swego rodzaju „mistrzyniami” w regeneracji tkanek.

Jak nie utracić kolagenu?

Kolagen to jeden z ważniejszych składników, który odpowiada za młody wygląd naszej skóry. I właśnie dlatego powinniśmy jak najdłużej otaczać skórę troskliwą opieką, by zapobiec szybkiej jego utracie. Tutaj kluczem do sukcesu jest zdrowa dieta, ruch i ochrona przeciwsłoneczna. Trze trzy faktory są absolutnym fundamentem, na którym można oprzeć zdrowie naszej cery. Oczywiście niemałe znaczenie ma w tym wypadku również pielęgnacja, czyli mycie i nawilżanie skóry. Codziennie praktyki mogą znacząco poprawić jej wygląd, chroniąc ją jednocześnie przed ubytkami. Regularne nakładanie kremu z filtrem przed makijażem znacząco poprawia nasze szanse na to, że zmarszczki zawitają u nas później i będą płytsze. Słońce bowiem działa wysuszająca na skórę (tak samo jak palenie papierosów czy spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach), powodując nadmierną utratę kolagenu.

Zabiegi regeneracyjne

Kiedy chcemy wesprzeć naszą skórę i przedłużyć jej młody wygląd warto zdecydować się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Razem z ekspertem będziemy mogli dobrać metodę leczenia, która przyniesie nam najlepsze rezultaty. A jest z czego wybierać – medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina, prawie każdy jest w stanie znaleźć zabieg dla siebie.

Ogromnym potencjałem cieszą się na przykład wszelkie zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych. Te pobierane są bezpośrednio od samego pacjenta i (po odpowiednim przygotowaniu) podawane w miejsca objęte leczeniem. Zabieg ten jest nie tylko w pełni bezpieczny dla pacjenta (nie istnieje ryzyko odrzucenia materiału przeszczepianego), ale również przynosi niesamowite rezultaty w krótkim czasie. Niesamowitym jest fakt, że to nasze własne ciała odkryły sekret do piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.