Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Rehabilitacja przy zastosowaniu terapii falą uderzeniową

rehabilitacja kręgosłupa

Bóle mięśniowo-szkieletowe występują w różnym stopniu zaawansowania i w najmniej spodziewanym momencie. Znacząco utrudniają możliwość normalnego funkcjonowania, często nie pomagają żadne środki farmakologiczne. Nie oznacza to jednak bezradności, ponieważ możemy poddać się nowoczesnym metodom zwalczania uporczywego i nawracającego bólu.

 Na czym polega terapia falą uderzeniową?

Terapia z wykorzystaniem fali uderzeniowej aplikuje energię w bolące miejsca, za pomocą specjalnego aparatu z głowicą. Ciśnienie o wysokiej amplitudzie przemieszcza się po całym ciele, ale głównym zadaniem jest przedostawanie się do tkanek miękkich. Zabieg oferuje coraz więcej placówek, fala uderzeniowa w Krakowie również zdobywa swoich zwolenników, tym bardziej, że trwa maksymalnie 10 minut. Zaleca się wykonanie kilku zabiegów, w określonych odstępach czasu, mniej więcej od 4 do 7 dni, a ten czas dobiera się pod konkretnego pacjenta i zgodnie z jego potrzebami. W efekcie poprawie ulega krążenie krwi, a tempo produkcji kolagenu jest cały czas podtrzymywane, co ma wpływ na kondycję ścięgien. Fala uderzeniowa w Krakowie oddziałuje ponadto na tempo gojenia się ran i przyspiesza metabolizm, można więc zauważyć skutki w postaci zrzucenia zbędnych kilogramów. Pacjent poddający się zabiegowi jest w o wiele lepszej kondycji zdrowotnej, zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej.

Wskazania i przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową

Istnieją rodzaje schorzeń, w przypadku których rekomendowane jest przeprowadzenie zabiegu falą uderzeniową. Zalicza się do nich problemy ze ścięgnami, stawami oraz kośćmi, wskazaniem jest także trudny do zniwelowania cellulit będący zmorą wielu kobiet w każdym wieku. Fala uderzeniowa w Krakowie jest uznawana nawet za nowoczesną metodę zmniejszenia widoczności mało estetycznych rozstępów i blizn. Poza wskazaniami do zabiegu tą skuteczną metodą, mamy także szereg kryteriów, które niestety wykluczają bezpieczeństwo poddania się terapii falą uderzeniową. Zabieg nie może być przeprowadzany między innymi na oczy i ich okolice, rdzeń kręgowy, klatkę piersiową oraz nerki i wątrobę, ponieważ są to zbyt delikatne miejsca. W ten sposób mogłoby wyrządzić się krzywdę. Fali uderzeniowej nie mogą poddać się również kobiety ciężarne, gdyż generowane jest bardzo duże niebezpieczeństwo uszkodzenia płodu. Poddanie się zabiegowi wykluczają poza tym niektóre choroby, w tym nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne o ostrym przebiegu, osteoporoza i inne. Każde postępowanie wbrew zaleceniom nie jest dobrym rozwiązaniem i zanim pomóc, może wyrządzić więcej krzywdy. Oczywiście zawsze mogą pojawić się działania niepożądane, ale powinny zniknąć najpóźniej kilka godzin po zabiegu. Także ewentualne wybroczyny, opuchlizna, czy krwiaki nie są powodem do niepokoju, znikną samoistnie. Warte podkreślenia jest to, że z terapii falą uderzeniową korzysta się coraz częściej w rehabilitacji sportowej, gdzie istotna jest szybka regeneracja po przebytych kontuzjach i urazach, choćby schorzeń w postaci ostrogi piętowej, czy kolana skoczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.