Loading...
Choroby

Rehabilitacja z dojazdem do domu pacjenta i wracasz do gry

Kobieta ma rahabilitacje kręgosłupa w domu

Rehabilitacja z dojazdem do domu to idealny wybór dla nowoczesnych osób ceniących sobie swój czas oraz wygodę w zamawianych usługach. Rehabilitacja domowa przestała być kojarzona, jako alternatywa fizjoterapii stacjonarnej w ośrodkach i przychodniach dla osób starszych, a stała się nowoczesną i wysoce profesjonalną usługą dla każdego.

Rehabilitacja w domu i co warto o nie wiedzieć

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających pacjentów, możliwa jest rehabilitacja w warunkach domowych.

Doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem odwiedza pacjenta i to właśnie w zaciszu domowym oferuje profesjonalną konsultację, dzięki której niejeden pacjent odzyskał pełnię sił i uwolnił się od bólu, który towarzyszył mu często latami.

Wizyta rehabilitacji domowej częściowo przypomina wizytę u lekarza. Rozpoczyna się wywiadem medycznym, na temat przebytych, chorób, zabiegów i operacji, fizjoterapeuta przegląda również posiadane przez pacjenta wyniki badań również obrazowych.

Kolejnym etapem jest szczegółowe badanie fizjoterapeutyczne, które potwierdza lub wyklucza przypuszczenia, co do przyczyny dolegliwości, z jakimi zmaga się pacjent. W trakcie badania fizjoterapeuta domowy wykorzystuje wystandaryzowane testy kliniczne. Po badaniu czas na postawienie wstępnej roboczej diagnozy i przedstawienie pacjentowi planu rehabilitacji.

Po zaakceptowaniu przez pacjenta propozycji terapii fizjoterapeuta przystępuje do pracy, aby w możliwie szybkim i bezpiecznym tempie pomóc pacjentowi.

Zalety i korzyści wynikające z rehabilitacji z dojazdem w domu?

Rehabilitacja z dojazdem do domu oznacza dużą oszczędność czasu, dzięki niej nie tracimy czasu na dojazdy na rehabilitację do szpitala lub innego ośrodka, nie musimy również czekać długo w kolejce.

Wizyta fizjoterapeuty w twoim domu to świetna opcja dla wszystkich pacjentów, dla których problemem jest wychodzenie z domu, gdyż ich stan zdrowia na to nie pozwala. Taki pomysł jest dobrym rozwiązaniem, również dla zapracowanych, dla których każda minuta się liczy, oraz młodych mam, dla których pozostawienie dziecka w domu może okazać się niemożliwe.

Podczas rehabilitacji z dojazdem w domu masz również pewność, że fizjoterapeuta poświęci Ci maksimum uwagi, bo jest praca jeden na jeden a nie jak w wielu placówkach fizjoterapeuta w tym samym czasie musi zaopiekować dwóch a nawet trzech pacjentów na raz.

Pamiętajmy, że dom jest miejscem wyjątkowym dla nas. Tutaj czujemy się świetnie. Zapewnia nam on odpowiednie poczucie bezpieczeństwa oraz spokoju. Jest to niezwykle ważne i potrzebne w czasie terapii.

Rehabilitacja w domu

Nowy trend w usługach medycznych, czyli rehabilitacja domowa

Rehabilitacja w warunkach domowych to przede wszystkim wszystkim świetna alternatywa wobec tradycyjnej rehabilitacji, która ma odbywać się w przychodni. Do naszej dyspozycji są fizjoterapeuci, którzy są bardzo doświadczeni oraz odpowiednio wykwalifikowani. Do tego dodajmy komfortowe warunki w naszym domu i dużą oszczędność czasu oraz środków.

Fizjoterapia w domu to indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta usługa medyczna. Fizjoterapeuta dobiera najbardziej optymalną oraz właściwą metodę terapii. Warto również wspomnieć, że nie potrzebujesz nic poza odrobiną miejsca na stół lub matę do ćwiczeń, a wszelki niezbędny sprzęt fizjoterapeuta będzie miał ze sobą.

Rehabilitacja z dojazdem to skuteczna terapia jak w przychodni.

Rehabilitacja z dojazdem do domu niczym nie różni się od tej prowadzonej w przychodni lub ośrodku rehabilitacyjnym. Pamiętajmy, że w procesie rehabilitacji najistotniejszym narzędziem jest wiedza, umiejętności i doświadczenie fizjoterapeuty.

Fizjoterapia domowa jest tak samo skuteczna, jak rehabilitacja w przychodni. Można przeprowadzić te same zabiegi i ćwiczenia, które pozwolą wrócić nam do pełnej sprawności. Odpowiednie techniki, zabiegi oraz ćwiczenia powinny być dopasowane indywidualnie do naszych potrzeb. Jak widzimy efektywna i prawidłowa terapia może mieć miejsce w naszym domu. Takie rozwiązanie jest polecane jest dla wszystkich.

Jeśli szukasz skutecznej rehabilitacji w domu, zapraszamy do kontaktu:

aktywnaklinika.pl
telefon: 660-350-359
Warszawa i okolice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.