Loading...
Choroby

Rezonans stochastyczny stawia na nogi

Kobieta po rezonansie stochastycznym

Rezonans stochastyczny to innowacyjna metoda terapii, która zadziwia lekarzy i daje wiele możliwości wyprzedzających inne formy leczenia. Jak przyznaje fizjoterapeutka, Mariola Kupkowska: „Mamy pacjenta, który po terapii zaczął pokonywać pierwsze kroki, a na początku wykonywaliśmy terapię w pozycji siedzącej, ponieważ chory nie mógł stanąć o własnych nogach i był skazywany przez lekarzy na hospicjum.”

Sprawdź, jak działa nowoczesna metoda leczenia i gdzie zgłosić się po profesjonalną pomoc.

Jak działa rezonans stochastyczny?

Każdy człowiek ma w mięśniach i ścięgnach wiele receptorów odpowiadających za komunikację mózgu z ciałem. Dzięki tym czujnikom może stwierdzić, w jakiej pozycji znajdują się jego kończyny oraz ciało, a także precyzyjnie kontrolować odruchami. Niektóre choroby zaburzają tę komunikację, a rezonans stochastyczny przywraca sprawne działanie.

Podczas terapii pacjent staje lub siada na urządzeniu, które wykonuje stochastyczne (czyli losowe i nieregularne) ruchy we wszystkich możliwych kierunkach. Dzięki temu mózg zostaje zachęcony do pracy i uczy się reagować na zmienne bodźce, co przekłada się na kontrolę ruchów ciała w życiu codziennym.

Komu może się przydać rezonans stochastyczny?

Rezonans stochastyczny jest skuteczny w leczeniu objawów takich chorób jak:

  • choroby dziecięce, np. porażenie mózgowe,
  • dolegliwości neurologiczne,
  • u osób z problemami trzymania moczu,
  • zaburzenia emocjonalno-społeczne,
  • urazy ortopedyczne.

Rezonans stochastyczny, w przeciwieństwie do wielu popularnych metod terapii, nie opóźnia jedynie procesów degeneracyjnych. Narzędzie sprawia, że pacjenci wracają do wykonywania codziennych czynności. Chorzy, którzy nie mogli samodzielnie stać, zaczynają chodzić, pacjenci z ubogą mimiką uczą się panować nad mięśniami twarzy. Pacjenci hospitalizowani zaczynają się usamodzielniać i wykonywać podstawowe czynności życiowe, np. przynosić sobie szklankę wody.

Terapia z wykorzystaniem rezonansu stochastycznego jest ponadto wykorzystywana wśród sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki. Narzędzie bowiem wspiera przemianę materii w tkance kostnej, stymuluje refleks oraz odruchy, a także

Rezonans stochastyczny – cena

Reaktywacja i ochrona komórek nerwowych, szybsze przetwarzanie informacji czy aktywacja mózgu to tylko niektóre z korzyści terapii rezonansem stochastycznym. Cena zabiegów zależy od ilości potrzebnych serii, istnieje również możliwość leczenia w ramach kontraktu NFZ. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, już dziś wejdź na stronę https://www.zeptor.com.pl/ i skontaktuj się z konsultantem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.