Loading...
Suplementy

Witaminy dobrane do grupy krwi

Każdy z nas nosi w swojej krwi żywą pamięć historii ludzkości. Poszczególne gatunki biologiczne, łącznie z gatunkiem ludzkim, nigdy nie przestają się rozwijać i dlatego sposób, w jaki dzisiaj żyjemy, zostanie włączony do genetycznego profilu naszego potomstwa. Przed opublikowaniem w 1996 r. książki dr Petera D’Adamo. Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”, niewiele osób słyszało o związku grup krwi i statusu wydzielacza z reakcjami organizmu ludzkiego na określoną żywność i czynniki środowiskowe.

Rozwój biologii molekularnej daje nam dzisiaj narzędzia, które pomogą nam zrozumieć fizyczne różnice pomiędzy ludźmi. Stale poszerza się nasza wiedza, także w zakresie genetyki, o czym dobrze świadczą najnowsze wyniki grupy badawczej Humań (Jenome Project, który identyfikuje sekwencje ludzkiego genomu. Jeden z ważnych aspektów tych badań dotyczy powiązań naszego dziedzictwa genetycznego – a w szczególności grup krwi A, B, 0  z naszą osobowością, nastrojem i ogólnym sianem zdrowia.

Czy grupa krwi ma wpływ na zachowanie?
Czy może decydować o psychicznym i fizycznym zdrowiu czy chorobie?
Czy istnieje coś takiego jak osobowości właściwe grupom krwi?

I znowu, któż inny, jak nie dr Peter J. D’Adamo, mógł oznajmić w swojej najnowszej książce zatytułowanej „Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi”: „Istnieją fascynujące pytania, na które możemy już z całą pewnością odpowiedzieć: lak, jeśli uznamy dwie podstawowe przesłanki:
Przesłanka nr 1: ciało i umysł tworzą zintegrowany organizm, w którym funkcje fizyczne – głównie układ odpornościowy, przewód pokarmowy, układ krążenia, gruczoły dokrewne i wszystkie inne układy – są autonomiczne, a jednocześnie powiązane z umysłem.
Przesłanka nr 2: grupa krwi oddziaływuje na cały ustrój na poziomie komórkowym”.

Zacznijmy od podstawowych faktów. Czy znasz swoją grupę krwi? Do niedawna odpowiedź na to pytanie była istotna tylko w przypadkach transfuzji krwi, transplantacji narządu czy pewnych zaburzeń immunologicznych. Dzisiaj jednak pojawiają się coraz liczniejsze dowody na to, że genetyczne właściwości jednostki – antygenów – determinanty różnych grup krwi – zaliczane są do podstawowych czynników, określających predyspozycje do wystąpienia pewnych chorób, a zatem wpływających na dobre samopoczucie i życie każdego ludzkiego istnienia. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że żywność nie jest tylko paliwem podtrzymującym nasze istnienie albo, że w profilaktyce różnych chorób dieta dostosowana do genetycznych właściwości jednostki – do których zalicza się antygenowe determinanty różnych grup krwi – może odgrywać znaczącą rolę? Lub jeszcze, że grupy krwi reprezentują „punctum resistentiae minoris” (słabe punkty), czyniące jednostkę hardziej skłonną do rozwoju pewnych chorób? Jeśli nie, może to właśnie jest ten moment w życiu, by tak zrobić, a następnie zmienić swój stosunek do diety i innych nawyków, które charakteryzują styl życia. Wybierając dietę i styl życia odpowiadające osobniczym cechom genetycznym – częściowo związanym z grupą krwi – istnieje możliwość unieczynnienia pewnych genetycznych informacji wyzwalających procesy chorobowe i uaktywnienia tych, które sprzyjają zachowaniu zdrowia.
Innymi słowy, dieta zgodna z grupą krwi może odgrywać ważną rolę w profilaktyce lub leczeniu pewnych chorób. Dotyczy to także witamin, składników mineralnych i roślin leczniczych, dlatego warto wiedzieć, które witaminy i składniki mineralne są zalecane dla poszczególnych grup krwi, a których należy unikać.
Kompleks suplementów – rodzina Vital O, A, B i AB z serii CaliVita – to indywidualna recepta, która pomoże nam osiągnąć najlepsze zdrowie, metabolizm i witalność w każdym okresie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.