Loading...
Leki i suplementy

Witaminy dobrane do grupy krwi

Typ „A” – Vital A

Osobom z grapą krwi A – przeciwnie niż przedstawicielom poprzedniej grupy krwi – należy wzmocnić i pobudzić do pracy system immunologiczny, ponieważ jest on bardziej tolerancyjny na antygeny pochodzenia zewnętrznego. W związku z tym, organizm osób z tą grupą krwi jest mniej odporny na różne środowiskowe czynniki chorobotwórcze. Potrzebuje również ochrony przeciwnowotworowej i układu sercowo – naczyniowego.

  • Głóg (łac. Crataegus oxycanthd) wykazuje wyjątkowo korzystne działanie, zwłaszcza u osób, u których medyczna kartoteka ujawnia rodzinne występowanie chorób sercowo – naczyniowych. Wszystkie główne składniki głogu zwiększają elastyczność ściany naczyniowej, wzmacniają pracę mięśnia sercowego i jednocześnie obniżają ogólnoustrojowe ciśnienie krwi.
  • Kwercetyna – blisko spokrewniona z rutyną i hesperydyna – jest obecnie uważana za „gwiazdę” wśród bioflawonoidów. Bioflawonoidy, odkryte w 1930 r. przez laureata Nagrody Nobla – Alberta Szent-Gyórgyi, który nazwał je witaminą P, mają burzliwą historię. Szent-Gyórgyi opisał, że substancje te mogą wzmacniać naczynia włosowate i poprawiać krążenie. Jednak z niejasnych przyczyn, w 1968 r. FDA uznała bioflawonoidy za bezwartościowe. Obecnie wiemy, dzięki dokończonej 30 lat później pracy kilku wytrwałych naukowców, że są to szczególnie korzystne substancje o silnych właściwościach przeciwutleniających. Wydaje się również, że kwercetyna jcsl jedną z najsilniejszych substancji przeciwnowotworowych, odkrytych do tej pory. Jest kilkaset razy potężniejszym antyoksydantem niż witamina E. Z tego powodu wchodzi w skład preparatu Vital A i Vital Afr.
  • Bromelaina, enzym otrzymywany z soku ananasa, wykasuje silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, które często są wykorzystywane w leczeniu uragów. Co najmniej w tym jednym względzie bromelaina oferuje zdecydowaną przewagę nad niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (NPL), takimi jak np. ibuprofen. Mianowicie, ten rodzaj leków hamuje działanie prostaglandyn.hormonopodobnych substancji, które mogą wywoływać stan zapalny w różnych częściach organizmu. Jednocześnie jednak niektóre z nich mają ochronny wpływ na błonę śluzową żołądka. Z tego powodu NLP mogą być przyczyną rozmaitych problemów: od łagodnych dolegliwości żołądkowych do bardziej poważnych, np. w postaci krwawiących owrzodzeń. Natomiast bromelaina hamuje stan zapalny pobudzając wytwarzanie plazminy, naturalnego enzymu, który rozkłada fibrynogen – substancję odpowiedzialną za powstawanie miejscowych obrzęków. W ten sam sposób brwne-laina może również zapobiegać procesom zakrzepowym. Zbyt wysoki poziom fibrynogenu może przyczyniać się do spontanicznego tworzenia się skrzepów, które mogą doprowadzić *do zawału serca lub udaru mózgu. W istocie, wysokie poziomy fibrynogenu są związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca. Z tego powodu bromelaina jest włączona w skład Vital A, B i ABs Ponadto bromelaina ułatwia trawienie białek oraz.przy-swajanie składników odżywczych z żywności i suplementów. W ten sposób znakomicie wzmacnia słabe ogniwo w układzie pokarmowym osób z grupą krwi A (jak również w mniejszym stopniu u osób typu „AB”).
  • Nie należy zapominać o adaptogennych roślinach leczniczych, które skutecznie mogą wzmocnić wytrzymałość systemu immunologicznego, zwłaszcza osób z grupą krwi A. Termin adaptogen oznacza te składniki czy substancje biologicznie czynne, które uruchamiają fizjologiczne procesy adaptacyjne organizmu. Medycyna empiryczna, oparta na obserwacjach i doświadczeniach kilku tysięcy lat, zachwala zalety wielu roślin leczniczych, które zwiększają mechanizmy odpornościowe organizmu. Prawdę mówiąc, każda kultura czy ludowa tradycja ma ulubione pożywienie, napoje czy rośliny, które mają orzeźwiający, „tonizujący” czy „ożywiający” wpływ. Niedawno badaniom naukowym poddano kilka znanych roślin leczniczych w celu udowodnienia, że wykazują one działanie adaptogenne czy nawet silne działanie immunomodulujące. Innymi słowy, że pobudzają niespecyficzną lub/i specyficzną odpowiedź immunologiczną organizmu. Mowa o chińskim, koreańskim i syberyjskim żeń-szeniu, imbirze, kurkumie, lukrecji, cytryńcu, yerba santa, wszystkich rodzajach czosnku i cebuli, jemiole, liściach i korze Pacific yew, pasternaku, herbacie mathake i taheebo, różnych wodorostach i algach, pewnych grzybach takich jak shiitake, mailake i reishi, przedstawicielach rodziny kaktusów takich jak nopal i aloes, itd.

Zasadniczo, adaptogenne leki i rośliny zwiększają reakcje niespecyficznej lub specyficznej odpowiedzi immunologicznej organizmu bez udziału konkretnych czynników lub przyczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.