Loading...
Leki i suplementy

Witaminy dobrane do grupy krwi

Zgodnie z definicją idealny adaptogen powinien zachowywać się według następujących właściwości:

    1. „względnie nieszkodliwy” i „niezakłócający”, tzn. wywołuje tylko znikome zmiany w ogólnym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu;
    2. niespecyficzny -co oznacza wzrost odporności na różne fizyczne, chemiczne, metaboliczne i biologiczne czynniki;
    3. przywraca prawidłowe reakcje organizmu, bez względu na kierunek zmian patologicznych, innymi słowy musi przywrócić równowagę zmniejszonych lub zwiększonych funkcji fizycznych do takiego poziomu fizjologicznego, jak przed rozwojem dysfunkcji.
  • Borówka (łac. Yaccinium myrlilłus) była używana w Europie do leczenia kruchych naczyń krwionośnych współistniejących z nadciśnieniem tętniczym. Stosowano ją, by zapobiec udarom, zawałom serca i ślepocie. Zawiera niezbędne anty-oksydanty, które są pomocne w profilaktyce uszkodzeń wolnorodnikowych. Wzmacnia systemlogiczny i chroni organizm przed infekcjami rozmaitych bak ter j i, grzybów, jak również pierwotniaków takich jak frichomonas uaginalis.
  • Zielona herbata (hic. Camellia sinensis) to silny roślinny antyoksydant, którego działanie manifestuje się przeważnie w przewodzie pokarmowym. W pewnym stopniu dostarcza on także ochrony przeciwnowotworowej. Wyniki wielu badań wskazują, że zawarte w zielonej herbacie polifenole mają silniejsze działanie antyoksydacyjne niż dwa z najważniejszych antyoksydantów, witamina C i Ę, Zielona herbata może również zapobiegać nieprawidłowym procesom krzepnięcia krwi? obniża wysokie ciśnienie tętnicze krwi i wysoki poziom LDL-cholesterolu, a podwyższa frakcję ochronnego H DL-cholesterolu.
  • Starożytni Grecy używali liści oregano (lac. Origantim milgare), by leczyć rozmaite infekcje bakteryjne i wirusowe. Wśród licznych składników oregano wyróżnia się dwie główne substancje biologicznie czynne – karwakrol i tymol – obie o silnych właściwościach antyseplycznych i przeciwzapalnych. Ponieważ osoby z grupą krwi A często cierpią z powodu zapalenia żołądka, które może być konsekwencją zmniejszonego wydzielania soków żołądkowych, jego pobudzanie przez imbir (łac. Zingiber officinale) może odnieść pożądane skutki. Obie te rośliny lecznicze wchodzą w skład preparatu Vital A.
  • Osoby z tą grupą krwi są także podatne na negatywne skutki stresu i mogą reagować zbyt emocjonalnie. Z tego powodu, wysoce pożądane jest dodatkowe spożycie roślin leczniczych o właściwościach uspokajających, takich jak kozłek lekarski (łac. Valeriana officinalis) i o właściwościach przeciwdepresyjnych, jak np. dziurawiec.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.