Loading...
Suplementy

Rola suplementów w profilaktyce wzroku

Kobieta zakrapla sobie oczy dla poprawy wzroku

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów w ludzkim organizmie. Nasze oczy każdego dnia narażone są jednak na szereg negatywnych czynników, które nie sprzyjają ich dobrej kondycji. Mogą one powodować nie tylko dyskomfort i suchość oczu, ale również pogarszać ostrość widzenia. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby do swojej codziennej rutyny wprowadzić suplementy na poprawę wzroku. Jakie tabletki i krople do oczu warto wybrać? Podpowiadamy.

Suplementy diety na poprawę wzroku

Aby zadbać o właściwą kondycję wzroku przede wszystkim należy zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów. Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć je wraz z pożywieniem, dlatego też do zbilansowanej diety zalecane jest włączenie prawidłowo dopasowanych suplementów diety.

Dobrym wyborem będzie dostępy w aptece internetowej aptekawsieci.pl Klarin AKTIV z luteiną, która jest naturalnym składnikiem znajdującym się w narządzie wzroku. Dzięki temu wzmacnia ona ostrość widzenia, a także chroni oczy przed wolnymi rodnikami. Co więcej, suplement bogaty jest w witaminę E i C, czyli silne antyoksydanty zapobiegające przesuszaniu się oczu oraz wzmacniające ich naczynia krwionośne.

Nie bez znaczenia pozostają witaminy z grupy B, które znajdziemy w składzie preparatu na wzrok Bioretinof. Przeciwdziałają one wysychaniu oka oraz wspierają pracę komórek nerwowych. Poza tym tabletki składają się z cynku odpowiadającego za widzenie nocne, którego niedobór może w znacznym stopniu zwiększyć ryzyko rozwoju chorób plamki żółtej.

Jak wybrać odpowiednie krople do przesuszonych oczu?

W profilaktyce narządu wzroku nie można zapominać o kroplach do oczu, które w głównej mierze chronią je przed zespołem suchego oka. Oprócz tego preparat SuperOptic Regeneracja wspomaga regenerację komórek nabłonka oka, a co za tym idzie, jego regularne używanie przynosi ukojenie podrażnionym, suchym i zmęczonym oczom. W szczególności krople zalecane są dla osób, które spędzają dużą ilość czasu, skupiając wzrok w jednym miejscu, między innymi podczas prowadzenia samochodu lub pracując przed ekranem komputera.

Podobnie działanie wykazują krople do oczu Hyal-Drop, składające się z hialuronianu sodu i niezawierające żadnych konserwantów. Ich zastosowanie w szybkim czasie intensywnie nawilża oczy i daje szybką ulgę zmęczonemu wzrokowi. Bez obaw mogą być one również używane przez osoby noszące miękkie lub twarde soczewki kontaktowe. Dzięki skoncentrowanym substancjom zwiększają ostrość widzenia oraz zmniejszają dyskomfort podczas całodziennego noszenia soczewek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.