Loading...
Sport

Rower Author – jakie akcesoria przydają się w długiej trasie?

Akcesoria rowerowe na wyjazdy do lasu

Artykuł sponsorowany.

Jednodniowe wycieczki lub dłuższe wyjazdy rowerowe przynoszą wiele przyjemności miłośnikom kolarstwa. W trasie można cieszyć się w pełni nie tylko widokami, ale i sprawdzaniem możliwości własnego ciała. Jeśli zamierza się pokonać kilkaset kilometrów lub jechać rowerem na biwak, powinno się przygotować akcesoria, które to ułatwią. Sprawdź, w jakie akcesoria wyposażyć rower Author.

Bidon i torba na ramę

W czasie jazdy na rowerze powinno się uzupełniać płyny. Najlepszym wyborem jest woda lub napój izotoniczny, który dostarcza minerałów utraconych wraz z potem. Wygodnym rozwiązaniem, by mieć wodę zawsze pod ręką, jest bidon. Rowerzysta może po niego sięgać bez zatrzymywania się i schodzenia ze swojego pojazdu. Bidon jest zatem podstawowym akcesorium dla każdego miłośnika kolarstwa.

Na dłuższe trasy warto zabierać również torbę na ramę rowerową. Taka torba bez trudu pomieści niezbędne akcesoria do naprawy roweru. Klucze, zapasowa dętka oraz inne narzędzia umożliwiają szybkie usunięcie usterki jednośladu. Dzięki nim rowerzysta bez trudu poradzi sobie z naprawą przebitej opony lub zerwanego łańcucha.

Przednie i tylne oświetlenie

Rower Author powinien być wyposażony w dodatkowe oświetlenie przednie i tylne. Jest ono niezbędne na wszystkich trasach, nie tylko podczas długich wycieczek za miasto. Z przodu rowerzysta powinien posiadać wydajną lampkę ze światłem białym lub żółtym. Istotny jest przede wszystkim jej zasięg, który zapewnia doskonałą widoczność trasy i znajdującej się na niej przeszkód. Ponadto oświetlenie przednie zwiększa widoczność rowerzysty na drodze – kierowcy zachowują bezpieczną odległość od kolarza podczas różnych manewrów.

W przypadku oświetlenia tylnego dobrze sprawdzają się lampki pulsacyjne. Migające światło zwraca większą uwagę innych uczestników ruchu drogowego i podnosi poziom bezpieczeństwa rowerzysty. Dodatkowo lampka pulsacyjna zużywa mniej energii, dlatego działa dłużej na jednej baterii.

Odzież rowerowa

W przypadku dłuższych wycieczek rowerzysta powinien pamiętać o zakładaniu odzieży dla cyklistów i kasku. Koszulki i spodnie funkcyjne, bluzy odprowadzające wilgoć ze skóry oraz bielizna chroniąca przed otarciami zabezpieczają całe ciało przed otarciami, które pojawiają się na skórze podczas pokonywania tras o długości kilkudziesięciu kilometrów. Dodatkowo ubrania dla rowerzystów ograniczają nadmierne pocenie się ciała, zwiększając tym samym komfort jazdy. Ponadto krój spodni i leginsów na rower chroni przed wkręceniem się odzieży w łańcuch rowerowy lub szprychy w kole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.