Loading...
Uroda

Rozjaśnianie przebarwień kosmetykami Sesderma

Kobieta z piękną rozjaśnioną cerą

Przebarwienia to jedna z oznak starzenia się skóry. Są wywoływane przez nieprawidłowo funkcjonujące komórki odpowiedzialne za wytwarzanie barwnika. Wiele kobiet wstydzi się powstających przebarwień i ukrywa je pod makijażem. Można sobie z nimi poradzić, stosując rozjaśniające kosmetyki, np. marki Sesderma.

Artykuł partnera

Dermokosmetyki to produkty łączące w sobie właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Można je dostać w aptece, gdyż zostały wyprodukowane przy wsparciu naukowców i specjalistów z dziedziny dermatologii. W ich składzie znajduje się wiele aktywnych substancji, takich jak kwas hialuronowy czy witamina C.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia najczęściej powstają na skutek procesu starzenia się oraz niewłaściwej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Do innych przyczyn można zaliczyć także: leki hormonalne, przeciwreumatyczne, opalanie blizn, korzystanie z dobrodziejstw niektórych ziół uwrażliwiających na światło (np. dziurawca). Dochodzi wtedy do zaburzeń działania melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych w skórze za produkcję melaniny – pigmentu. Powstawanie różnego rodzaju plam najczęściej staje się widoczne po zejściu opalenizny.

Przebarwienia – rozjaśnianie zmian na skórze witaminą C

Wyrównanie kolorytu skóry, a co za tym idzie rozjaśnienie przebarwień, można pzreprowdzic stosując kurację z witaminą C. Kosmetyki z linii C-VIT marki Sesderma zawierają jej najbardziej stabilną formę, czyli 3-O-etylowy kwas askorbinowy. Intensywnie rozświetla on skórę i wpływa na produkcję kolagenu, dzięki czemu nie tylko wyrównuje koloryt, ale także przywraca jędrność i elastyczność. Kosmetyki wykorzystujące w swoim składzie kwas askorbinowy to produkty działające antyoksydacyjnie, a więc przeciwstarzeniowo.

Rozjaśnianie przebarwień kwasem traneksamowym

Do usuwania przebarwień wykorzystuje się także unikalny składnik, jakim jest kwas traneksamowy. Można go znaleźć w kosmetykach linii HIDRADERM TRX marki Sesderma. W połączeniu z trzema formami kwasu hialuronowego, stanowi on doskonałe wsparcie dla barierowej funkcji skóry. Działa antyoksydacyjnie, czyli zwalcza powstawanie wolnych rodników, ale przede wszystkim rozjaśniająco. Wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu wydaje się ona widocznie młodsza i zdrowsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.