Loading...
Uroda

Rysunek wstępny brwi – jaka kredka do brwi sprawdzi się najlepiej?

Kobueta rysuje brwi odpowiednią kredką

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że sekret idealnego makijażu permanentnego brwi tkwi nie tylko w doborze odpowiedniego pigmentu. Bardzo duże znaczenie ma również właściwie przygotowany szkic – rysunek wstępny. Jak go wykonać? Jaka kredka do brwi sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? Sprawdzamy!

Idealny rysunek wstępny brwi – czy to możliwe?

Niestety nie ma idealnego kształtu brwi, który pasowałby każdej kobiecie. Każdy przypadek jest inny i tak należy wykonywać rysunek wstępny brwi. Duże znaczenie ma budowa łuku brwiowego i kości czołowej, odległość między oczami czy ogólny kształt twarzy. Tymczasem od wyglądu brwi zależy w dużej mierze wygląd całej twarzy. Są one w stanie złagodzić ostre rysy czy je nieco wyostrzyć. Dobrze wykonany rysunek wstępny brwi jest niezwykle istotny. Kluczem do sukcesu jest zachowanie symetrii i odpowiednich proporcji. Linergistka w tym przypadku wykorzystuje takie akcesoria jak suwmiarka, linijka czy kredka do brwi.

Co jest potrzebne do wykonania szkicu brwi?

Suwmiarka i linijka do brwi to jedne z popularniejszych akcesoriów służących do wykonywania rysunku wstępnego brwi. Przy ich pomocy doświadczona linergistka jest w stanie szybko dokonać pomiaru łuku brwiowego. Potem można sięgnąć po kredkę do brwi, a następnie przystąpić do samej pigmentacji. To najlepszy sposób na zachowanie symetrii i właściwych proporcji. Makijażystki do wyboru mają w tym przypadku akcesoria jednorazowe, samoprzylepne lub plastikowe, które po dezynfekcji stosować można wiele razy.

Na tym jednak nie koniec. Do przygotowania szkicu brwi wykorzystać można też cyrkiel i specjalne nici. Przy pomocy tych niepozornych narzędzi makijażystka może wykonać mapowanie twarzy. Jest to nic innego jak wyznaczanie punktów kluczowych, a więc początku, końca i załamania brwi. Postawić można na nici bezbarwne, które nasącza się pigmentem lub już koloryzowane, które są od razu gotowe do użycia. 

Kredka do brwi – na jaki produkt się zdecydować?

Nie da się ukryć, że kredka do brwi to akcesorium, które musi się znaleźć na wyposażeniu każdej linergistki. Bez niej trudno jest wykonać naprawdę profesjonalny makijaż permanentny brwi. Kredki są wykorzystywane głównie do tworzenia szkiców brwi, a więc znajdują zastosowanie podczas etapu poprzedzającego właściwą mikropigmentację. Oczywiście najlepszym wyborem są w tym przypadku kredki do brwi renomowanych marek, które umożliwiają dokładne zaznaczenie konturu brwi. Czasem warto zdecydować się na produkt ze szczoteczką do czesania bądź modelowania brwi. Dobrej klasy akcesoria nie kruszą się i nie rozmazują. Powinny sprawdzać się w każdych warunkach.

Kolorystyka makijażu permanentnego

Czasem spotkać się można z negatywnymi opiniami na temat makijażu permanentnego brwi czy ust. Pojawiają się zdania, że jest on mało naturalny, wręcz sztuczny. Jednak nie jest to prawda, a wszystkie złe przykłady to efekt skorzystania z usług osób bez doświadczenia czy sięgających po nieodpowiedni. Doświadczona linergistka potrafi wykonać makijaż permanentny brwi tak, aby podkreślić atuty klientki, ukrywając jej mankamenty.

Nie da się ukryć, że kolorystyka brwi ma naprawdę ogromne znaczenie. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę od samego początku, już podczas wybierania kredki do brwi i tworzenia szkicu wstępnego. Naturalna barwa brwi pasuje do włosów, cery, tęczówek. Zaliczana jest do palety zimnej bądź ciepłej. Co ciekawe, zazwyczaj największa różnica kolorystyczna między kolorem włosów i brwi dotyczy blondynek. Jednak i w tym przypadku zachowana jest pewna spójność. Barwy są chłodne lub ciepłe, nigdy mieszane.

Brwi to element, który bardzo mocno wpływa na ogólny wygląd całej twarzy. Stanowią one naturalną oprawę oczu i dużo mówią o emocjach danej osoby. Zmiana ich kształtu lub barwy może odmienić daną osobę. Warto to sprawdzić, wykorzystując klasyczną kredkę do brwi. Jest to najprostsze rozwiązanie. Szatynka może wykorzystać jasną kredkę, aby ocenić swój wygląd po ewentualnym makijażu permanentnym brwi. Z kolei blondynka powinna sięgnąć po ciemniejsze kosmetyki. W ten sposób uniknąć można sporych błędów.

Rysunek wstępny brwi – co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Warto wiedzieć o tym, że jest kilka różnych metod wykonywania rysunku wstępnego brwi. Każda linergistka ma w tym przypadku swoje osobiste preferencje. Oczywiście najlepiej jest wybrać taki sposób działania, który będzie komfortowy dla obu stron, a więc makijażystki i jej klientki. Wiele osób wykorzystuje do szkicowania różnego rodzaju narzędzia – można z powodzeniem łączyć ze sobą kilka technik. Najważniejsza zawsze i tak jest geometria brwi, wyznaczenie odpowiednich proporcji i zachowanie symetrii.

Dobrze wykonany rysunek wstępny brwi to połowa sukcesu, jeśli mowa o makijażu permanentnym brwi. Powinny z tego zdawać sobie sprawę wszystkie linergistki, sięgając po odpowiednie akcesoria – kredki do brwi, linijki, suwmiarki czy cyrkle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.