Loading...
Uroda

SecretDerm Rf – radiofrekwencja mikroigłowa

Kobieta po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Artykuł partnera.

Z wiekiem zauważamy u siebie coraz liczniejsze oznaki starzenia. Pojawiają się one zarówno na twarzy, jak i na szyi, dłoniach oraz innych obszarach ciała. Proces ten jest trudny do spowolnienia i niemożliwy do zatrzymania. Współczesna kosmetologia umożliwia jednak rewitalizację tkanek i poprawę ich wyglądu w miejscach, w których jest to najbardziej potrzebne. Jednym z popularnych, mało inwazyjnych zabiegów tego typu jest radiofrekwencja mikroigłowa SecretDerm Rf. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega i co można dzięki niej osiągnąć, przeczytaj poniższy artykuł!

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa SecretDerm Rf?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu kosmetologii. Ma on działanie rewitalizujące, a jego celem jest odświeżenie wyglądu skóry i przywrócenie jej młodzieńczego blasku. Zabieg jest polecany zwłaszcza osobom w dojrzałym wieku, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia.

Procedura jest mało inwazyjna. Polega na nakłuwaniu tkanek pacjenta i tworzenia w nich drobnych punktów koagulacji, które pobudzają organizm do wzmożonej produkcji kolagenu. W efekcie tego procesu następuje widoczna poprawa jędrności i elastyczności skóry. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co pozwala zapewnić pacjentowi najwyższy możliwy komfort fizyczny.

W Klinice Novoderm w Łodzi radiofrekwencja mikroigłowa jest wykonywana przy użyciu nowatorskiego systemu SecretDerm Rf. Pierwszym etapem procedury jest podanie na skórę kremu znieczulającego. Następnie specjalista kosmetolog rozpoczyna nakłuwanie skóry za pomocą mikroigieł, które znajdują się w głowicy specjalistycznego urządzenia.

Głowica jest przesuwana po ciele pacjenta, a igły o różnych długościach wbijają się w tkanki zarówno płytko, jak i nieco głębiej. Dzięki temu organizm jest stymulowany do rozpoczęcia procesu regeneracji, a co za tym idzie – przyspieszenia wymiany komórkowej. Dodatkowo przez igły urządzenia przedostaje się promieniowanie elektromagnetyczne, które jeszcze bardziej pobudza tkanki do rewitalizacji. Ostatni etap zabiegu polega na pokryciu skóry pacjenta specjalnym serum, który pogłębia pozytywne efekty i przyspiesza proces regeneracji.

Zabieg trwa ok. 15-20 minut, a  jego pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast po opuszczeniu gabinetu. Następuje wyraźna poprawa napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek i ogólne odmłodzenie wizerunku. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po wykonaniu 3-4 sesji zabiegowych w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Co około pół roku zaleca się też przeprowadzanie terapii podtrzymującej. 

SecretDerm Rf – wskazania i przeciwwskazania

Radiofrekwencja mikroigłowa SecretDerm Rf to zabieg z zakresu kosmetologii, którego celem jest poprawa wyglądu i napięcia skóry. Nie ma odgórnych wskazań do jego wykonania – wiele zależy od subiektywnej opinii samego pacjenta na temat własnego wizerunku.

Procedura jest wyjątkowo uniwersalna – można ją zastosować zarówno na twarzy, jak i szyi, ale również dłoniach, brzuchu, udach czy pośladkach. W zależności od miejsca zabiegowego, można się spodziewać różnorodnych efektów terapii. Należą do nich:

 • poprawa owalu twarzy,
 • uniesienie opadających policzków,
 • uniesienie opadających powiek,
 • niwelowanie bruzd wargowo-nosowych,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
 • obkurczenie skóry na brzuchu po porodzie,
 • redukcja rozstępów,
 • wymodelowanie talii, brzucha, pośladków i nóg,
 • usunięcie przebarwień,
 • spłycenie blizn po trądziku.

Warto dodać, że radiofrekwencja mikroigłowa sprawdza się doskonale w leczeniu nadpotliwości skóry. Pacjenci chętnie wybierają tę metodę, wskazując jako miejsce zabiegowe wewnętrzne strony dłoni i stóp, okolice twarzy oraz pach. Innym sposobem na leczenie nadpotliwości jest ostrzykiwanie problematycznych obszarów ciała botoksem.

Radiofrekwencja mikroigłowa SecretDerm Rf to procedura mało inwazyjna i stosunkowo bezbolesna. Przed przystąpieniem do pracy kosmetolog przeprowadza jednak konsultacje wstępną, w trakcie której muszą też zostać wykluczone przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należą do nich:

 • ciąża,
 • choroba nowotworowa,
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
 • wszczepione urządzenia elektryczne (w tym rozrusznik serca),
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • terapia przeciwzakrzepowa,
 • skłonność do bliznowców.

Możliwe efekty uboczne radiofrekwencji mikroigłowej SecretDerm Rf to rumień oraz nieznaczny obrzęk w miejscu zabiegowym. Objawy te znikają samoistnie po około 3-4 godzinach od zakończenia procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.