Loading...
Kręgosłup

Silne bóle głowy

Pytanie:
Witam,
mam 49 lat i dwa problemy kręgosłupowe. Pierwszy: Silne bóle głowy zaczynające się od kregosłupa szyjnego oraz bóle na tym odcinku. Wynik badania radiologicznego dot. kręgosłupa szyjnego, bok: obniżenie krążka międzykręgowego C5-6 – dyskopatia. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów brzeżnych trzonówkręgów C5 widoczne na krawędziach tylnych.
Problem drugi: Nagłe bóle „porażeniowe” w dolnym odcinku kręgosłupa, np. przy skręcie tułowia, szczególnie w pozycji siedzącej lub przy nachyleniu, np. nad umywalką ból promieniujący do nogi – stan utrzymuje się przez kilka dni, a ustępuje po działaniu leków, np. Viox. Wynik badania radiologicznego rok później: początkowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów ledźwiowych.
Jeżeli to możliwe, to proszę, oprócz rady, o podanie specjalistów lub przychodni, do której mam się zwrocić – może być autoreklama.

Odpowiedź:

Problemem dolegliwości związanych z kręgosłupem zajmują się lekarze neurolodzy, ortopedzi, lekarze rehabilitacji. Warto byłoby wyjaśnić, na ile bóle głowy są związane ze zmianami w kręgosłupie szyjnym i w tym celu warto byłoby odwiedzić neurologa.
Opisywane przez Pana ostre bóle promieniujące do kończyny dolnej wydają się mieć związek z uciskiem na korzeń nerwowy. W celu postawienia precyzyjnej diagnozy potrzebne jest jednak badanie lekarskie i ewentualnie badania dodatkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.