Loading...
Sport

Siłownie domowe – jakiego sprzętu potrzebujesz na początek?

kobieta podnosząca sztangę z obciążeniem, obok klatka, ławeczka i bieżnia

Siłownia zaaranżowana we własnym domu to doskonała opcja dla każdego, kto chce mieć możliwość wykonywania ćwiczeń niezależnie od sezonu, dnia tygodnia czy ilości posiadanego czasu wolnego. Łatwy dostęp do różnego rodzaju przyrządów może pozytywnie wpłynąć na naszą motywacje i sprawić, aby była znacznie większa. Dodatkowo, nie każdy czuje się dobrze wykonując ćwiczenia na siłowni razem z innymi osobami – w domowym zaciszu można poczuć się swobodniej i bardziej komfortowo.

Własna siłownia!

Posiadanie siłowni we własnym domu to ogromna oszczędność pieniędzy, które zostają nam w kieszeni, kiedy nie musimy regularnie płacić za karnet na siłownię publiczną. Jeśli mamy już wybrane miejsce do ćwiczeń i dysponujemy odpowiednio dużą ilością wolnej przestrzeni – czas zastanowić się nad tym, jakie sprzęty powinny się w niej znaleźć. Dzięki takiej siłowni można spełnić swoje marzenia o zgrabnej i umięśnionej sylwetce.

Podstawowe wyposażenie siłowni na start

Istotą wielu siłowni jest spore zróżnicowanie pod kątem dostępnego sprzętu. Warto więc i takie zróżnicowanie zapewnić sobie we własnym domu. Czasem możemy bowiem nie mieć ochoty na intensywny trening siłowy i wolelibyśmy coś spokojniejszego – taką możliwość również warto sobie zapewnić.

Wybierając sprzęt na pewno warto wziąć pod uwagę:

  • Przyrządy do treningu siłowego. Na początek może to być zestaw hantli, gryfów oraz sztang, które pozwolą rzeźbić mięśnie. Z powodzeniem uda się nam kupić całe zestawy startowe, w ramach których znajdziemy lżejsze i cięższe propozycje tak, aby móc odpowiednio dostosować obciążenie do własnych możliwości. Jeśli natomiast zależy nam na tym, aby pójść o krok dalej, możemy wyposażyć się w specjalną ławkę do ćwiczeń. Zazwyczaj posiada ona możliwość regulacji ustawienia ciała i daje więcej możliwości przeprowadzenia efektywnego treningu. Wśród przyrządów do treningu siłowego dla osób bardziej zaawansowanych znajdziemy też bramy wielofunkcyjne, które mogą posłużyć tak naprawdę do treningu całego ciała.
  • Przyrząd do stacjonarnej jazdy na rowerze, czyli rowerek umożliwiający regulację stopnia trudności wraz z funkcjonalnym wyświetlaczem.
  • Bieżnia, która pozwala na spokojny jogging lub długi trening wytrzymałościowy.
  • Stepper, który służy do poruszania się góra/dół. Z czasem można poszerzyć asortyment swojej domowej siłowni o urządzenia pozwalające na ruch w różnych płaszczyznach – step, chód czy bieg.
  • Ergometr wioślarski, który pozwala wprawiać mięśnie w taki sam ruch, z jakim mamy do czynienia podczas wiosłowania. Urządzenie pozwala zarówno na trening siłowy jak i trening cardio.

    bieżnia w pomieszczeniu mieszkalnym, obok mata do ćwiczeń oraz kanapa
    Źródło: https://technogympolska.pl/

Wszystko zależy od Twoich preferencji

Rozpoczynając ćwiczenia każdy z nas ma jakiś plan w głowie – może to być konkretny cel wzmocnienia mięśni, zrzucenia wagi, wyszczuplenia konkretnych partii ciała. Wiedząc, jak będziemy chcieli ćwiczyć za pewne szybko uda się nam też dobrać poszczególne urządzenia, właśnie pod kątem tego, co właściwie jest nam potrzebne.

Można więc stworzyć sobie siłownię pod kątem przeprowadzania treningów siłowych, inwestując w przyrządy głównie do tego właśnie celu. Już na samym początku warto wybrać sprzęt dobrej i polecanej marki. Jako przykład może tu posłużyć firma Technogym. Mają oni w swojej ofercie szeroki zakres profesjonalnych produktów, idealnych do wyposażenia domowej siłowni. Dzięki najnowszej technologii i oryginalnemu designowi, zagwarantujesz sobie doskonałą atmosferę podczas treningu. Każdy sprzęt jest prosty w obsłudze i komfortowy w użytkowaniu. Technogym jest uznanym na całym świecie producentem sprzętu fitness. Taka renoma gwarantuje jakość sprzętu i uznanie konsumentów. Więcej informacji o produktach znajdziesz na stronie https://technogympolska.pl/.

Możliwość trenowania w domu na profesjonalnym sprzęcie, takim jak w siłowniach, sprawi, że jeszcze chętniej będziesz spędzał czas na treningu, a w następstwie przybliży Cię to do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Warto zainwestować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.