Loading...
Uroda

Skąd wziąć pomysł na tatuaż?

Kobieta z różnokolorowymi tatuażami na ramieniu nosi prostą bransoletkę z koralików. Na jej skórze widoczne są zarysy ptaków w locie, a także większy tatuaż przedstawiający czerwoną różę

Tatuaże są dziś modne i niezwykle powszechne. Często są marzeniem nastolatków, którzy realizują je tak szybko, jak to tylko możliwe. Tatuaż to wzór na całe życie. I nie robimy go po to, by potem go ukrywać lub przerabiać. Jak więc dokonać tego trudnego wyboru? Skąd czerpać inspirację i brać fajne pomysły na tatuaż? O tym przeczytasz w poniższym tekście!

Złe pomysły na tatuaże

Zacznijmy od pomysłów, które warto natychmiast odrzucić:

  • imię aktualnego partnera,
  • data rozpoczęcia nowego związku (szczególnie, gdy miało to miejsce 3 dni temu).

Ogólnie rzecz biorąc, odrzuć wszystko, co w przyszłości może powodować przykre wspomnienia. Imię aktualnego partnera może być inne, niż imię tego właściwego, a data zaręczyn może okazać się bolesną pamiątką po wydarzeniu, które nie doszło do skutku. Unikaj więc aż tak spersonalizowanych tatuaży. Podobnie przewidywana data narodzin Twojego dziecka wcale nie musi okazać się tą najszczęśliwszą w Twoim życiu.

Gdzie znaleźć fajne pomysły na tatuaż?

Dwie osoby trzymają się za ręce, ukazując różnorodne tatuaże na przedramionach; jedno przedstawia sylwetkę sowy, podczas gdy drugie zdaje się być krajobrazem z drzewami

Zastanawiasz się skąd wziąć pomysł na dziarę? Najczęściej w poszukiwaniu inspiracji udajemy się na strony typu Tumblr lub Pinterest. Nietrudno znaleźć tam ciekawe pomysły na tatuaż. Czasem możemy zainspirować się wzorem, który widzieliśmy u jakiegoś celebryty lub swojej przyjaciółki. Dobór tatuażu to bardzo indywidualna kwestia, a inspiracją może być właściwie wszystko. Jeśli pragniesz czegoś subtelnego, możesz postawić np. na delikatny motyw ptaków lub niewielki kwiat róży. Z kolei chcąc zrobić cały rękaw, dobrze zastanów się, jakie elementy będą dobrze się ze sobą komponować. Możesz również poprosić o radę wybranego tatuażystę. Z pewnością ma doświadczenie i niejeden raz był świadkiem złych decyzji. Porada profesjonalisty zawsze się przyda.

Pomysł na tatuaż: Czy tatuaż powinien mieć jakieś znaczenie?

Dyskusja na temat znaczenia tatuaży nigdy się nie kończy. Jedni nie potrafią zrozumieć, że tatuaż może się po prostu podobać i wcale nie musi mieć głębi, a drudzy kłócą się, że sama estetyka to nie wszystko. Nie mówimy dziś jednak o ogóle. To Twój tatuaż i Twoja decyzja. Jeśli wybierasz dany wzór tylko dlatego, że Ci się podoba, to nic złego. Tatuaże są ozdobą naszego ciała. Jeśli wolisz wybrać tatuaż, który będzie dla Ciebie miał sentymentalny wydźwięk, to również tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Jeśli jednak chcesz, by wybrany wzór miał jakieś znaczenie, przemyśl kilka spraw.

  • Czy wybrany przez Ciebie tatuaż będzie tak samo aktualny za 10-15 lat? O ile data urodzenia Twojego dziecka pozostanie niezmienna, o tyle np. Twój gust muzyczny może w przyszłości się zmienić. Także pomysł na dziarę z nazwą ulubionego zespołu może kiedyś okazać się totalną porażką.
  • Czy znaczenie Twojego tatuażu jest uniwersalne? Nie chodzi tutaj o to, by pasowało do każdego, ale by pasowało do Ciebie, niezależnie od zmian w Twoim życiu. Jeśli Twój pomysł na dziarę będzie związany z przyjaciółką, która w przyszłości Cię skrzywdzi, możesz czuć ból, patrząc na wzór, który kiedyś był Twoim ulubionym.

To już wszystkie rady dotyczące fajnego pomysłu na tatuaż. Przede wszystkim baw się dobrze i wybierz ciekawy pomysł na tatuaż, który będzie odpowiedni dla Ciebie. Nie przejmuj się opinią ludzi wokół. Możesz ich wysłuchać, ale nie musisz iść za ich wskazówkami. Powodzenia! Wierzę, że znajdziesz świetny pomysł na dziarę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.