Loading...
Zdrowie

Skuteczne odtruwanie alkoholowe w Warszawie – jakie kroki należy podjąć?

Odtruwanie alkoholowe pacjenta w szpitalu

Artykuł partnera.

Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. Wraz z jej rozwojem coraz trudniej jest odstawić alkohol. Osoby uzależnione bardzo często popadają w ciągi alkoholowe. Są to okresy, w których osoba uzależniona stałe spożywa alkohol. Mogą trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Przerwanie takiego ciągu niesie za sobą przykre konsekwencje. Organizm jest zatruty oraz wyniszczony.

Aby poprawić jego funkcjonowanie należy przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie. Można uczynić to za pomocą procesu odtruwania alkoholowego w Warszawie https://odtruwaniewarszawa.pl/.

Odtrucie alkoholowe jako metoda do przerwania ciągu alkoholowego

Ciągi alkoholowe bardzo często towarzyszą osobom w zaawansowanej chorobie alkoholowej. Bardzo częste picie alkoholu, zazwyczaj każdego dnia w dużych ilościach, powoduje nagromadzenie się w organizmie toksyn oraz substancji szkodliwych. Aby wyeliminować z organizmu substancję szkodliwe i toksyny oraz poprawić swój stan zdrowia należy przeprowadzić odtrucie organizmu. Bardzo często przeprowadzenie detoksykacji organizmu to warunek niezbędny do podjęcia leczenia choroby alkoholowej. Prawidłowo przeprowadzone odtrucie alkoholowe wyrównuje gospodarkę elektrolitową, poprawia ogólny stan zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Zdarza się, że odtrucie organizmu ratuje życie osoby uzależnionej. Należy pamiętać, że proces ten nie leczy choroby alkoholowej, odgrywa on jednak bardzo ważną rolę w procesie terapeutycznym i pozwala wytrwać w trzeźwości.

Odtrucie alkoholowe w kontrolowanych warunkach pod opieką specjalistów

Odtrucie alkoholowe trwa około 10 dni. Jednak to jak długo detoks będzie trwał w rzeczywistości zależy od stopnia zatrucia organizmu, długości ciągu alkoholowego oraz  stanu zdrowia pacjenta. Osoby uzależnione od alkoholu powinny przechodzić detoks w warunkach szpitalnych. Opieka specjalistów jest niezbędna do zachowania dobrego stanu zdrowia pacjenta. Pacjent otrzymuje dożylnie elektrolity, minerały oraz witaminy. Jeżeli jest taka potrzeba, lekarz dodatkowo może zlecić pacjentowi środki uspokajające, środki przeciwbólowe czy środki nasenne.

Odtruwanie organizmu – cele detoksu

Odtrucie alkoholowe ma na celu przerwanie ciągu alkoholowego, poprawę psychicznego i fizycznego stanu zdrowia pacjenta, przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu (ustabilizowanie i wyrównanie minerałów, witamin, elektrolitów), złagodzenie fizycznych i psychicznych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego, zmotywowanie do zmian w swoim życiu.

Odtrucie organizmu polega na usunięciu z organizmu szkodliwych substancji oraz toksyn, które nagromadziły się w organizmie w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu. Proces ten polega również na wyrównaniu i uzupełnieniu niedoborów witamin, elektrolitów czy minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Odtrucie alkoholowe – kiedy jest dobry moment, aby przeprowadzić detoks?

Detoks alkoholowy najczęściej przeprowadzany jest u osób uzależnionych od alkoholu, które znajdują się w zaawansowanym stadium choroby. Osoby te nie mają kontroli nad alkoholem, bardzo często nie mają również kontroli nad własnym życiem. Nie potrafią one samodzielnie przestać spożywać alkohol.

Osoby te silnie odczuwają głód alkoholowy oraz alkoholowy zespół abstynencyjny po odstawieniu alkoholu. Dlatego osoby te powinny odbywać odtrucie alkoholowe w kontrolowanych warunkach szpitalnych. Doświadczeni specjaliści zadbają o bezpieczeństwo pacjenta oraz jego komfort. Zdiagnozowanie stanu zdrowia pacjenta pozwala na złagodzenie objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Odbywa się to poprzez włączenie do leczenia terapii farmakologicznej. Lekarz może zalecić podawanie środków nasennych, uspokajających czy przeciwbólowych.

Odtrucie alkoholowe – przebieg procesu

Spożywanie alkoholu w dużych ilościach zaburza funkcjonowanie organizmu. Nagłe odstawienie tej substancji powoduje wystąpienie silnych (fizycznych oraz psychicznych) zaburzeń. Dzieje się tak z powodu zmian metabolicznych, które zachodzą w organizmie jednostki. Wystąpienie nieprzyjemnych objawów nazwane zostało alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Zespół ten objawia się między innymi

 • Wymiotami,
 • Biegunką,
 • Zawrotami głowy,
 • Drżeniem mięśni,
 • Nerwowością,
 • Zaburzeniami rytmu serca,
 • Zaburzeniami spania,
 • Depresją,
 • Stanami lękowymi,
 • Rozdrażnieniem,
 • Zaburzeniami osobowości,
 • Skokami ciśnienia.

Objawy te mogą być bardzo silne i zagrażać zdrowiu pacjenta. Dlatego zaleca się, aby osoby uzależnione od alkoholu odbywały detoks w warunkach szpitalnych pod kontrolą specjalistów.

Odtrucie alkoholowe – na czym to polega?

Odtrucie alkoholowe przeprowadzone pod okiem doświadczonych specjalistów pozwala na zapewnienie pacjentowi komfortu i bezpieczeństwa. Pacjent, który zostaje przyjęty na oddział wykonywaną na niezbędna diagnostykę. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, jego celem jest zebranie niezbędnych informacji o schorzeniach czy ogólnym stanie zdrowia. Wywiad lekarski pozwala również na ocenę zaawansowania choroby alkoholowej. Dodatkowo pozwala ustalić jak pacjent spędził ostatni czas oraz czy spożywał alkohol z legalnego źródła. Lekarz wykonuje badanie, które pozwala stwierdzić jaki jest poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, zleca badanie krwi, moczu oraz inne niezbędne specjalistyczne badania. Następnie przychodzi czas na to, aby usunąć szkodliwe substancje i toksyny z organizmu. Lekarz zleca również wyrównanie gospodarki wodno – elektrolitowej. Dożylnie podawane są płyny i elektrolity. Podczas odtrucia alkoholowego uzupełniane są również niedobory witamin oraz minerałów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, lekarz dodatkowo może zlecić podanie pacjentowi środków przeciwbólowych, środków nasennych lub środków uspokajających.

 Odtrucie alkoholowe – zalety

Spożywanie alkoholu w dużych ilościach oraz znacznej częstotliwości wyniszcza organizm.  Odzwyczajenie organizmu od alkoholu przynosi również skutki uboczne. To zbiór silnych dolegliwości, które zostały nazwane mianem alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Jednostka doświadcza między innymi bólu głowy, drżenia mięśni, wahań ciśnienia, rozdrażnienia, stanów lękowych i innych. Odtruwanie organizmu pozwala na usunięcie toksyn i substancji szkodliwych z organizmu. Proces ten pozwala również na polepszenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Korzyści płynące z odtrucia alkoholowego:

 • Bezpieczne i kontrolowane przerwanie ciągu alkoholowego,
 • Regeneracja organizmu,
 • Oczyszczenie organizmu z toksyn i substancji szkodliwych,
 • Przywrócenie prawidłowego poziomu mikroelementów, płynów, witamin oraz elektrolitów,
 • Poprawa samopoczucia pacjenta,
 • Wyrabianie gotowości do odbycia leczenie choroby alkoholowej,
 • Odbycie pierwszego kroku do zerwania z nałogiem,
 • Doświadczenie świata w trzeźwości,
 • Możliwość rozpoczęcia terapii leczenia uzależnień w ośrodku.

Bardzo często odtrucie alkoholowe ratuje życie pacjenta. To jedyny czas, w którym organizm może odpocząć od alkoholu oraz zregenerować się. Podczas odtrucia alkoholowego, jednostka zostaje wzmocniona i zadbana. Wyrównany zostaje poziom elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.