Loading...
Uroda

Skuteczny sposób na długotrwałe pozbycie się problemu z nadpotliwością

Dziewczyna z problemem nadpotliwości

Z problemem nadmiernej potliwości boryka się coraz więcej osób i to w różnym wieku. Jest to dość wstydliwa i krępująca przypadłość, która może w mniejszym lub większym stopniu wykluczyć z życia towarzyskiego. Jest wiele sposobów na radzenie sobie z nadmierną potliwością, a jednym z tych bardziej innowacyjnych jest stosowanie toksyny botulinowej. Botoks od lat używany jest podczas zabiegów służących do poprawiania wyglądu ciała, ale coraz częściej wykorzystywany jest także w leczeniu nadpotliwości.

Botoks w leczeniu nadpotliwości coraz popularniejszy

Okazuje się, że nadmierna potliwość jest relatywnie powszechnym problemem. Dotyka ona nie tylko obszaru pach, ale też czoła, dłoni czy stóp. Leczenie tej przypadłości jeszcze do niedawna było uciążliwe i mało skuteczne. Zmieniło się to odkąd zaczęto stosować zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Korzysta z nich coraz więcej osób ze względu na świetne rezultaty. Dzięki nim możliwe staje się zwalczenie problemu z potliwością na kilka miesięcy. Efekty potrafią utrzymywać się do nawet dwunastu miesięcy, po czym można ponownie powtórzyć zabieg. Na takie rozwiązanie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jego popularność wynika z wysokiej skuteczności.

Nadmierne pocenie się ma negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Wiąże się to z dyskomfortem i uczuciem sfrustrowania. Pojawia się wstyd i narasta problem społecznej izolacji. Zbyt intensywna praca gruczołów potowych skutkuje nieprzyjemnymi zapachami, nieestetycznymi plamami na odzieży i koniecznością jej częstszej zmiany. W rezultacie nadmierna potliwość obniża jakość życia. Tym co najbardziej przemawia za leczeniem nadpotliwości botoksem są efekty po zabiegu, które pojawiają się już od trzech do dziesięciu dni po jego wykonaniu.

Dlaczego warto wspomóc się toksyną botulinową w walce z nadmiernym poceniem

Na korzyść stosowania botoksu w leczeniu nadpotliwości przemawia wysoka skuteczność w usuwaniu przykrych skutków nadmiernego pocenia się. Przekłada się to na większą pewność siebie. Tego typu zbiegi wiążą się z bardzo niskim ryzykiem powikłań, są mało inwazyjne i zaraz po ich wykonaniu możliwe jest powrócenie do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Nie jest wymagana żadna rekonwalescencja. Zaletą jest też niska bolesność zabiegu.

Decydując się na leczenie nadpotliwości przy pomocy toksyny botulinowej, bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej kliniki. Powinna być to dobrze przemyślana decyzja. Najlepiej jest zaufać doświadczonym profesjonalistom. Zabiegi zwalczania nadpotliwości wykonywane w renomowanej klinice są gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności. Dużym uznaniem wśród klientów cieszą się te przeprowadzane w NZOZ Vitalea w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.