Loading...
Pytania

Slim Formula, czyli sekret młodości

Nie szukaj magicznego rozwiązania, by pozbyć się swoich ekstra kilogramów! Sekrety odchudzania są znacznie prostsze, niż może się to wydawać; powinny być tylko właściwie i roztropnie zastosowane.

Powszechne jest, że większość osób powyżej 40 r. życia staje się otyła. Niestety, obecnie problem otyłości zaczyna się już w dzieciństwie. Można to przypisać bardziej nawykom żywieniowym niż cechom genetycznym.

Zgodnie z wynikami badań, przeciętna europejska kobieta tyje minimum 7 kg pomiędzy 20 a 50 r. ż. Otyłe osoby zwykle próbują znaleźć usprawiedliwienie dla swoich nadmiernych kilogramów. A ci, którzy nie mają problemów ze swoją masą ciała, zwykle uważają, że nie ma żadnych sztuczek w odchudzaniu: po prostu powinniśmy zjadać mniej kalorii niż spalamy. Niestety, jest to znacznie bardziej skomplikowane niż myślimy!

Dlaczego tak łatwo przytyć i dlaczego tak trudno stracić kilogramy?


Odchudzanie może być trudnym i męczącym zadaniem. Średnio 95 na 100 osób stosujących dietę rezygnuje z odchudzania, bez względu na to, której metody próbują. Powszechnie wiadomo, że otyłość jest nie tylko niewygodna, ale prowadzić może do wielu zaburzeń – cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia, pewnych typów nowotworów, itd. Im starsi jesteśmy, tym znacznie trudniej nam się odchudzić. Na 100 osób 95 ponosi porażkę, ponieważ ignorują oni podstawowe zasady ludzkiej fizjologii. W praktyce oznacza to, że kiedy stosujemy ścisłą dietę, tzn. drastycznie zmniejszamy spożycie pokarmu przez okres czasu dłuższy niż trzy dni z rzędu, nasz organizm niewłaściwie odbiera to jako sygnał głodu i automatycznie spowalnia nasz metabolizm, aby ochronić i zmagazynować tak dużo tłuszczu, jak to tylko możliwe. Ten fakt sprawia, że proces i stopień utraty masy ciała staje się maksymalnie trudny.
Gdy rezygnujemy ze stosowania diety, nasz metabolizm już tak zwolnił, że nawet jeśli jemy w przybliżeniu połowę tej ilości co przed rozpoczęciem diety, znowu zaczniemy tyć. Jest to proces, który nazywamy „efektem jo – jo”. Mówiąc krótko, większość diet odchudzających zbudowanych jest na „mechanizmie efektu niepowodzenia”, co przynosi zniechęcająco niski wskaźnik powodzenia.
Innym powszechnym problemem jest wyznaczenie sobie nierealnego celu. Chodzi o to, że głodzisz się, by uzyskać sylwetkę, której nie możesz osiągnąć z Twoim typem genetycznym. Rozczarowanie, którego doznajesz, może znacznie spowolnić, a nawet zatrzymać proces odchudzania. Z tego powodu ważne jest, by zaakceptować naszą podstawową budowę i uświadomić sobie, że nie każdy może mieć wygląd modelki.

One comment
  1. Filip

    Bez jedzenia człowiek może wytrzymać dłużej niż bez picia wody. Warto o tym pamiętać i nie marnować jej, bo jest jej coraz mniej na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.