Loading...
Pytania

Slim Formula, czyli sekret młodości


Aktywność fizyczna


Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna sprawiają, że nasz organizm spala więcej kalorii w wyniku przyspieszenia podstawowej przemiany materii. Utrata masy ciała trwa nadal, nawet podczas odpoczynku. Ćwiczenia regulują poziom cukru we krwi, zwiększają dopływ energii i podnoszą ogólne dobre samopoczucie. Lepszy nastrój i podwyższony poziom energii sprawiają, że mamy ochotę na jeszcze większą aktywność fizyczną. Energiczne ćwiczenia przez 15-20 minut trzy razy w tygodniu mogą nam bardzo pomóc w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Nasz program ćwiczeń niekoniecznie musi obejmować tak intensywne ćwiczenia, jak pełen werwy aerobik, jogging czy bieganie, zwłaszcza, jeśli mamy nadwagę i złą formę. Idealną formą aktywności dla prawie każdej osoby może być także odpowiednio zaplanowany, długi spacer. Podczas spaceru zużywasz mniej energii niż w czasie joggingu czy biegania, dlatego za każdym razem powinien on trwać minimum 40 minut. Inne formy aktywności, jak np. stepper, jazda na rowerze czy pływanie również mogą dawać doskonałe wyniki tak długo, jak są regularnie stosowane (najlepiej codziennie, a przynajmniej 3-4 razy w tygodniu).

Równowaga emocjonalna


Zdarza się tak, że problemy z masą ciała mogą być efektem niskiego poczucia własnej wartości.
Większość osób może się jednak odchudzić i powtórnie nie przytyć, jeśli przezwycięży te przeszkody, wyobrażając sobie, że są atrakcyjni i mają idealną sylwetkę. Jeśli czujesz, że Twoje problemy z masą ciała mogą mieć podstawy emocjonalne, podejmij właściwe kroki, by je rozwiązać.
„To, czego nie możemy pokonać w życiu, nasz organizm nie może również wykorzystać w postaci pożywienia”.
Istvan Gonda, szczerze i w sposób pełen ekspresji, przedstawił powyższe stanowisko w artykule opublikowanym w Termeszet Gyogyasz Magazin („Natural Healer Magazine”).
„Nasz stosunek do odżywiania jest wskaźnikiem naszej umysłowej i emocjonalnej równowagi. Istnieje umysłowy, emocjonalny i fizyczny „pokarm”. Wszystkim nam zależy na zaspokajaniu naszego głodu częściej niż raz dziennie. Lecz, czy w tym samym czasie wypełniamy również nasze serce miłością, a umysł uduchowionymi myślami?

Jeśli cierpimy z powodu problemów z masą ciała, to pewnie nie. Nadmiar kilogramów, jak również stan naszych kości i skóry, to wskaźniki braku miłości. W przypadku podwyższonych poziomów cukru (cukier = miłość) mamy głębokie wewnętrzne emocje, lecz nie jesteśmy w stanie ich okazać. Głód – obniżanie poziomów cukru we krwi – należy rozumieć jako zmniejszanie poziomu miłości. Żadne fizyczne pożywienie nie może wypełnić tej pustki na dłuższą metę. Za pomocą jedzenia tylko czasowo można zmniejszyć duchowe lub umysłowe uczucie pustki. Im bardziej dręcząca jest wewnętrzna pustka, tym większą mamy ochotę na bardziej obfitą i ciężkostrawną żywność. Ponieważ nasz organizm jest odzwierciedleniem naszego umysłowego i emocjonalnego stanu, nie możemy oszukiwać samych siebie, przyjmując lekkostrawne pożywienie, tak jak zwolennicy zdrowego stylu życia – nasze depresyjne myśli i uczucia są od tego znacznie silniejsze. Tylko bezwarunkowo kochające, wysoko uduchowione osoby nie oszukują samych siebie, jeśli spożywają żywność o wysokiej wibracji, bez syntetycznych składników (syntetyczna żywność = sztuczne, nienaturalne zachowanie). Nie można na siłę osiągnąć tego czystego wewnętrznego stanu. Możemy to osiągnąć tylko przechodzącna wyższy poziom duchowości. Jeśli nie stało się to do tej pory, nie możemy poczuć sytości, nawet spożywając „czysty pokarm”. W rzeczywistości, żyjemy w stałym niepokoju i napięciu. Nasze dni charakteryzują się namiastką takich działań, jak: wieczny pośpiech, stała presja czasu, zwiększona wrażliwość, ciągła ochota na zakupy, jak również obsesyjne jedzenie przekąsek.

One comment
  1. Filip

    Bez jedzenia człowiek może wytrzymać dłużej niż bez picia wody. Warto o tym pamiętać i nie marnować jej, bo jest jej coraz mniej na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.