Loading...
Pytania

Slim Formula, czyli sekret młodości


Co to jest nopal?

Nopal (kolczasty kaktus gruszkowy) należy do rodziny kaktusów z gatunku Opuntia. Od roku 1983 poddawany jest intensywnym badaniom. Do dziś stwierdzono i dobrze udokumentowano następujące właściwości czy korzyści zdrowotne nopalu:

 • jest antyutleniaczem

 • reguluje poziom glukozy we krwi

 • zmniejsza poziom lipidów

 • reguluje masę ciała

 • oczyszcza okrężnicę

 • przywraca zdrowe trawienie

 • reguluje funkcje wątroby

 • uzupełnia dietę wegetariańską jako substytut aminokwasów

 • Ponadto nopal oddziałuje pozytywnie na funkcję gruczołów dokrewnych, układu nerwowego,
  a także układu krążenia.


Te i inne dodatkowe korzyści mogą wydawać się nierealne niektórym lekarzom. Brzmi to niemal jak opis panaceum. Jednak, efekty te są naukowo udowodnione, a wynikają z właściwości poszczególnych składników nopal u. Odkryto, że nopal jest bogatym źródłem licznych witamin, składników mineralnych, jak również 17 aminokwasów (w tym 8 niezbędnych). Ponadto nopal zawiera zarówno włókno rozpuszczalne, jak i nierozpuszczalne w wodzie. Naukowcy ujawnili, że nopal naprawdę poprawia skuteczność systemu immunologicznego, głównie wspierając funkcje narządów wydzielniczych, ponadto jest naturalnym źródłem łatwo strawnych białek oraz bioflawonoidów. Nadal nie jest to kompletna lista składników nopal u, obecnie wspomnieliśmy tylko o tych najważniejszych i gruntownie udokumentowanych.
Nopal pozwala kontrolować masę ciała i zrzucać zbędne kilogramy w naturalny sposób, jednocześnie dostarczając organizmowi pełen zestaw substancji odżywczych. Równocześnie zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, nasila jej rozpad i eliminację. Co więcej, nopal poprawia nastrój, zmniejszając apetyt. Ponieważ nasila uczucie sytości, pomaga walczyć z nawykiem przejadania się i podjadania przekąsek między posiłkami. Roślinne białka nopalu pomagają organizmowi „opróżnić” płyny z tkanek – zwłaszcza skóry – i skierować je do krążenia limfatycznego i naczyń krwionośnych, zmniejszając w ten sposób cellulit i retencję płynów.

Nopal stabilizuje i reguluje poziom glikemii poprzez   zwiększenie   wrażliwości   tkanek   obwodowych na insulinę, w rezultacie pobudza przechodzenie glukozy z krwi do komórek organizmu, gdzie powstaje z niej energia.
Składniki nopalu stabilizują i regulują we krwi zarówno poziom całkowitego, jak i „złego” (LDL) cholesterolu oraz trój glicerydów. Jest to wynik rozpadu tłuszczu i kwasów tłuszczowych, a następnie ich eliminacji z żółcią.
Zastosowanie odpowiedniej diety, nopalu oraz aktywności fizycznej zaowocuje zwiększoną energią oraz pozwoli skorygować niedostatki figury. Jednocześnie z pomocą tego programu można uregulować poziom glukozy i lipidów we krwi. Z tego powodu nopal skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Obecność chromu nasila korzystne działanie nopalu.
Każdego dnia nasz organizm narażony jest na kontakt z toksycznymi substancjami, pochodzącymi z różnych źródeł. Wielu ekspertów od żywienia proponuje, by najpierw oczyścić organizm, zanim zaczniemy zażywać jakiekolwiek suplementy – witaminy, składniki mineralne czy zioła. Naprawdę dobrze się składa, jeśli jest dostępny naturalny suplement, którego składniki wspierają zarówno proces oczyszczania, jak i odżywiania organizmu. Nopal jest właśnie takim suplementem – spełnia jednocześnie obydwa te zadania. Obecny w nopalu błonnik wywiera na układ pokarmowy następujące pozytywne działanie fizjologiczne, biologiczne i mikrobiologiczne: spowalnia wypełnianie i opróżnianie żołądka, zmiękcza stolec, zwiększa jego masę i częstotliwość oddawania, wiąże kwasy żółciowe, zmniejsza przyswajanie glukozy w jelitach, jak również wiąże karcinogeny i metale ciężkie. Włókno pokarmowe poprawia aktywność „przyjaznej” flory jelitowej.

One comment
 1. Filip

  Bez jedzenia człowiek może wytrzymać dłużej niż bez picia wody. Warto o tym pamiętać i nie marnować jej, bo jest jej coraz mniej na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.