Loading...
Sport

Spodenki na rower, czyli niedoceniony element garderoby kolarskiej

Mężczyzna podcas jazdy rowerem ma na sobie spodenki kolarskie inne części garderoby rowerowej

Kiedy jesteśmy na etapie kompletowania garderoby kolarskiej, z pewnością mamy mnóstwo wątpliwości. O tyle podejmowanie sensownych decyzji jest trudne, że naprawdę na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju akcesoriów i dodatków, które kuszą nas przede wszystkim ceną

Kiedy jesteśmy na etapie kompletowania garderoby kolarskiej, z pewnością mamy mnóstwo wątpliwości. O tyle podejmowanie sensownych decyzji jest trudne, że naprawdę na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju akcesoriów i dodatków, które kuszą nas przede wszystkim ceną. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że inwestycja w rozwiązania z najniższej półki cenowej może okazać się zupełnie nietrafione. Ponadto bardzo często, kiedy chcemy zaoszczędzić, kupujemy również warianty pośrednie. Musimy jednak mieć świadomość tego, że od tego, jakie elementy garderoby wybierzemy, zależy nasz komfort, efektywność treningu, a także nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dzisiaj omówimy spodenki na rower. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas wyboru?

Spodenki rowerowe wysokiej jakości

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, że od naszych decyzji zakupowych zależy tak naprawdę wiele. Jeżeli strój kolarski, który wybierzemy, będzie wykonane z materiałów niskiej jakości, możemy spodziewać się niewystarczających warunków do treningu. Szczególnie ważne jest to, by zadbać o komfort termiczny podczas jazdy na rowerze. Bez względu na to, czy trenujemy latem, czy też wiosną lub jesienią, a być może nawet zimą, inwestycja w produkty wykonane z materiałów syntetycznych jest niezwykle istotna. Mimo tego, że wychodzimy z założenia, iż materiały naturalne będą tutaj lepszym wyborem, prawda jest zupełnie inna. Bawełna nie będzie odprowadzała potu, a wręcz pozostanie cały czas mokra w trakcie wysiłku. W ten sposób łatwo możemy się przeziębić i jednocześnie doprowadzić do nieprzyjemnych otarć. Ponadto wybierając konkretne ubrania rower, warto zwrócić również na ich wykończenie. Ogromną rolę będą tutaj odgrywały płaskie szwy. Dzięki temu jazda będzie bardziej komfortowa, a także ubranie będzie na nas doskonale leżało. W związku z tym, że w przypadku kolarstwa szosowego wybieramy tutaj modele dopasowane, odzież kolarską powinniśmy traktować jako drugą skórę. Oczywiście należy pamiętać także o tym, że spore znaczenie mają detale. Dlatego też warto zwrócić uwagę na elementy odblaskowe, w przypadku koszulki dobrze, by posiadała ona przynajmniej trzy kieszonki, zamek na całej długości oraz silikonowe taśmy zapewniające pozostawanie jej na swoim miejscu nawet w trakcie intensywnego treningu. A jak sytuacja wygląda w przypadku spodenek?

Spodenki kolarskie, które warto wybrać

Zdecydowanej większości z nas spodenki kolarskie kojarzą się z obcisłymi modelami. Mimo tego, że na rynku zazwyczaj już znajdujemy usystematyzowany temat tego elementu garderoby, ciągle jeszcze mamy wątpliwości, jakie modele wybrać. Śmiało możemy przyznać, że do lamusa odchodzą rozwiązania tylko i wyłącznie na gumce. Niewątpliwie najlepszym wyborem okażą się spodenki na nowej wyposażone w odpowiednie szelki. Takie rozwiązanie jest niezwykle istotne, gdy zależy nam na komfortowej jeździe na rowerze. Oczywiście szelki mogą być tutaj naprawdę różne i wszystko zależy od producenta, jakiego wybierzemy. Niektóre spodenki kolarskie posiadają szelki w postaci taśm, a inne oferują nam rozwiązanie wyposażone w siateczkę. Wybór pozostaje kwestią całkowicie indywidualną. Oczywiście możemy liczyć na to, że znajdziemy inne modele dla kobiet, a inne dla mężczyzn. Jednak niezwykle istotną rolę będzie odgrywał a tutaj wkładka. Koniecznie należy postawić na rozwiązania wysokiej jakości. Musimy mieć świadomość tego, że antybakteryjną wkładką i wykonana z wysokiej jakości materiałów pozwoli nam na bezpieczną i komfortową jazdę. Również zwiększa nasze bezpieczeństwo w trakcie treningów. Tak naprawdę w pochylonej pozycji na rowerze cały ciężar zostaje przeniesiony na miednicę, dlatego też punkty podparcia mogą być tutaj narażone na różnego rodzaju otarcia i uczucie dyskomfortu. Należy również pamiętać o tym, że wybierając spodenki nowe wysokiej jakości, zadbamy o odprowadzenie potu z miejsc intymnych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wykończenie nogawek i spodenek. Dobrze, by interesujące nas modele posiadały na samym dole taśmę. Wtedy też spodenki będą pozostawały na swoim miejscu nawet w sytuacji wzmożonej aktywności fizycznej. Oczywiście bardzo ważną rolę odgrywają także elementy odblaskowe. Tego typu rozwiązanie będzie przydatne bez względu na porę roku. Coraz częściej praktykujemy jazdę na nią węża również nocą, dlatego oprócz podstawowego oświetlenia dobrze jest zadbać o detale zwiększające naszą widoczność również w postaci odblasków na odzieży.

Podsumowanie

Z całą pewnością na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli spodenek kolarskich, które zdają się być wyraźnie interesujące. Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy przymierzyć interesujący nas produkt. Jednak korzystając ze sklepów internetowych, wystarczy dokładnie przeanalizować tabele producenta, by wybrać możliwie najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.