Sprzęt dla biegaczy – poręczny i praktyczny ekwipunek

Sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe, a zwłaszcza biegacze, powinni dbać o utrzymywanie prawidłowego nawodnienia organizmu. Spożywanie w trakcie treningu wody pozwala utrzymać koncentrację, oddalić oznaki zmęczenia i poprawić wyniki sportowe. Oprócz zwykłych, plastikowych butelek, bidonów, softflasków czy bukłaków możemy kupić także butelki filtrujące. Dlaczego to ostatnie rozwiązanie jest szczególnie skuteczne i przyjazne dla biegacza?

Gdzie nosić napoje w trakcie treningu?

Pierwszym problemem, z którym stykają się biegacze, jest przenoszenie ze sobą niezbędnego sprzętu. Jeszcze kilka lat temu rynek oferował niewiele rozwiązań, dlatego trudno było, wychodząc na trening, zabrać ze sobą coś więcej niż tylko zegarek do biegania i drobne monety w kieszeni.

Dzisiaj wielu producentów oferuje specjalistyczne kamizelki do biegania, plecaki i nerki różniące się litrażem (od kilku do nawet kilkunastu litrów), gdzie zmieścimy niezbędny ekwipunek. Bez trudu schowamy w odpowiednich przegródkach portfel, chusteczki higieniczne, zapasową kurtkę, apteczkę czy butelkę filtrującą wypełnioną wodą. Wielu producentów dba o to, aby ich butelki miały ergonomiczny kształt, który bez problemu wpasuje się między inne elementy wyposażenia.

Jak dobrać rozmiar pojemnika na wodę tak, aby był wystarczający?

Wiele zależy od dystansu, jaki planujemy przebiec oraz od panujących podczas wysiłku warunków atmosferycznych. Im docelowa trasa jest dłuższa, a temperatura i wilgotność powietrza wyższe, tym więcej napojów powinniśmy ze sobą zabrać. W przypadku kilkukilometrowych przebieżek butelka filtrująca Dafi 0,5 litra powinna w zupełności zaspokoić nasze zapotrzebowanie na płyny, a w razie potrzeby możemy ją napełnić ponownie.

Oczywiście można zastanawiać się, dlaczego nie postawić na modne ostatnimi czasy bukłaki i systemy nawadniania typu Camelback. Zwłaszcza w przypadku początkujących biegaczy takie rozwiązanie wydaje się być przesadzone. Bukłaki posiadają najczęściej pojemność kilku litrów. W przypadku krótkich treningów aż tak duża ilość wody raczej nie będzie nam potrzebna. Niewielkich rozmiarów bidony filtrujące (jak np. butelki Dafi) ułatwiają zagospodarowanie wnętrza plecaka. Zajmują znacznie mniej miejsca, są lekkie, a ze względu na wygodną konstrukcję nie musimy obawiać się, czy uda się je utrzymać w czystości.

Telefon i bidon.

Dlaczego butelka filtrująca to dobry wybór?

Wygodny sprzęt sportowy to jedno, ale to, co pijemy podczas ćwiczeń to zupełnie inna kwestia. Kiedy dbamy o prawidłowe nawodnienie i spożywamy więcej wody niż zazwyczaj, warto zadbać o jej wysoką jakość. Dzięki stosowaniu butelek filtrujących Dafi możemy uzupełnić zapasy w każdym punkcie poboru wody bez obaw o niską jakość płynu. Wysokiej klasy filtr węglowy, w który są wyposażone butelki, skutecznie zatrzymuje szkodliwe substancje, nadmiar chloru, ziarenka piasku oraz fragmenty rdzy i metalu, które znajdują się wewnątrz instalacji wodociągowej. Jednocześnie, wypłukaniu nie ulegają cenne minerały, jak wapń czy magnez, więc nie musimy obawiać się o zaburzenie równowagi elektrolitowej. Dzięki zaawansowanemu systemowi oczyszczania wody, którą pijemy jest ona smaczniejsza, zdrowsza i nie ma charakterystycznego zapachu chloru. Jeden filtr wystarcza na oczyszczenie około 150 litrów wody.

Butelki plastikowe a butelki filtrujące

Dlaczego właściwie butelki z filtrem Dafi lepiej sprawdzają się podczas treningu niż klasyczne, plastikowe opakowania, w jakich sprzedawana jest woda dostępna w sklepach spożywczych?

Przede wszystkim, butelki filtrujące pozwalają na bieżąco uzupełniać brakującą wodę. Nie musimy zabierać ze sobą gotówki i szukać otwartego sklepu, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza podczas treningów w terenie, gdzie trudno o dostęp do cywilizacji. Butelka filtrująca Dafi to nie tylko wygoda dla biegacza, ale także ulga dla środowiska. Wydajny filtr pozwala wielokrotnie uzupełniać zapasy, bez konieczności wyrzucania kolejnych, plastikowych odpadów, które zanieczyszczają otoczenie.

W przeciwieństwie do wielu produktów konkurencji, butelki Dafi posiadają wiele udogodnień, przeznaczonych właśnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Wykonany z wytrzymałego Tritanu pojemnik doskonale sprawdzi się podczas długich treningów. Wygodny uchwyt i ergonomiczny kształt doskonale sprawdzą się, kiedy korzystamy z butelki w rękawiczkach lub dopada nas zmęczenie. Szeroki otwór pozwala szybko i łatwo napełniać butelkę.

Jeżeli często trenujesz i szukasz uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się nawet w niewielkim plecaku, rekomendujemy butelkę filtrująca Dafi z zestawem filtrów i nakrętek. Jest to wysokiej jakości polski produkt, wyposażony w wymienny filtr węglowy wielokrotnego użytku. Z butelką zadbasz o swoją formę, ponieważ możesz mieć ją przy sobie zawsze, kiedy tego potrzebujesz. To idealny wybór dla biegaczy czy kolarzy, ale świetnie sprawdzi się również podczas gimnastyki, na zajęciach jogi albo na siłowni.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.