Loading...
Choroby

Sprzęt USG dopasowany do gabinetu

Aparat USG

USG, czyli ultrasonografia, to powszechnie wykonywane badanie, które dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych pozwala uzyskać dokładny obraz tkanek i narządów. Na co warto zwrócić uwagę kupując sprzęt USG?

USG to nieinwazyjne, bezbolesne badanie, które umożliwia nawet bardzo wczesne wykrycie różnego rodzaju nieprawidłowości i – w rezultacie – podjęcie odpowiednich działań, które mogą uratować życie pacjenta.

Jako pierwszy, podwodny pomiar za pomocą fal ultradźwiękowych wykonał w 1822 roku szwajcarski fizyk Daniel Colladen. Mimo to pierwsze ultrasonografy zdobyły popularność dopiero po II Wojnie Światowej. Od tego czasu urządzenia znacznie się zmieniły.

Aparaty USG

Pierwszy ultrasonograf był wielkości sypialnianej komody. Współczesne urządzenia są znacznie mniejsze, niektóre występują nawet w wersji przenośnej.

Na rynku dostępne są m.in. uniwersalne ultrasonografy wyposażone w zaawansowane technologie i zapewniające prostą obsługę i liczne korzyści kliniczne. Przykładem może być ultrasonograf CLEARVUE 850 marki Philips – oszczędny w zużyciu energii, lekki, cichy, z regulowaną wysokością bratu.

Zastosowana w jego produkcji technologia Active Array pozwala na różne technologie obrazowania, a także adaptacyjne przetwarzanie obrazów XRES zmniejszające liczbę artefaktów i lepiej uwydatniające struktury anatomiczne. Ponadto, jeśli chodzi o technologię, FloVue oferuje m.in. rozszerzony tryb obrazowania dopplerowskiego.

Istnieją także urządzenia oferujące bardziej zaawansowane rozwiązania. Należy do nich m.in. mobilny aparat Philips SPARQ – pierwszy system stworzony na potrzeby doraźnej oceny pacjenta w stanach nagłych przeznaczony do intensywnej opieki medycznej.

Jego kompaktowe rozmiary ułatwiają pracę w małych gabinetach, a ceramiczny panel dotykowy – łatwe czyszczenie i dezynfekcję preparatami na bazie spirytusu. Monitor umieszczony jest na ruchomym ramieniu, ruchoma jest także konsola.

Ponadto, dzięki najnowszym technologiom Philips SPARQ pozwala na dokładne obrazowanie naczyniowe i wykonanie wysokiej jakości badania Dopplera. Z kolei oprogramowanie QLAB daje możliwość użycia oprogramowania kwantyfikacyjnego QLAB w trybie offline na komputerze osobistym. Chcesz wiedzieć więcej o sprzęcie USG? Wejdź na stronę producenta aparatów Philips Healthcare www.philips.pl/healthcare

Jeśli chodzi o sprzęt USG cena urządzenia bywa bardzo zróżnicowana i zależy m.in. od modelu i marki aparatu. Niekiedy można zakupić urządzenie za kilkadziesiąt złotych. W innych przypadkach trzeba będzie wydać kilkaset tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.