Loading...
Styl

Sukienki biznesowe. Jak ubrać się na spotkanie w 2022 roku?

Kobieta w czarnej sukience biznesowej

Wybór biznesowych sukienek potrafi przysporzyć nieco problemów – w końcu jak zdecydować, co jest w danej sytuacji odpowiednie, i ile własnego stylu można przemycić do formalnego ubioru? I gdzie w tym wszystkim miejsce na aktualne trendy? Mamy dla Ciebie garść porad i propozycje sprawdzonych modeli sukienek biznesowych, dzięki którym już nigdy nie będziesz musiała się długo zastanawiać nad wyborem!

Sukienki biznesowe do pracy – 4 najważniejsze porady

  • Wybierz stonowane kolory

To jedna z najlepszych rad, jaką możesz otrzymać, podczas wyboru sukienek biznesowych. Często fason może zejść na drugi plan, o ile kolor jest zgodny z formalnym dress codem. Czarny to najbezpieczniejsza opcja, która pozwala Ci na nieco większą swobodę w zakresie krojów, dodając elegancji nawet nieco bardziej swobodnym (np. lnianym czy denimowym) sukienkom. Ale oczywiście to nie jedyny wybór, jaki masz – możesz zdecydować się na granat, beż czy stonowany burgund lub ciemną butelkową zieleń.

Unikaj mocnych printów i wyrazistych patternów – pamiętaj przy tym, że chyba jednym z najlepszych wzorów, jakie mogą znaleźć się na Twojej biznesowej sukience, jest biało-czarna elegancka pepitka.

  • Zadbaj o odpowiednią długość

Wybór długości w przypadku sukienki biznesowej jest naprawdę prosty – powinna sięgać tuż nad kolano, więc idealną odpowiedzią wydaje się być właśnie midi. Sukienki biznesowe mini niestety nie będą odpowiednie na formalne spotkania, z kolei maxi są jednocześnie zbyt eleganckie (długie koktajlowe modele sprawdziłyby się na bankiety czy wieczorne firmowe eventy, jednak nie do biura) lub swobodne (trudno wyobrazić sobie profesjonalną prezentację w maxi sukience z tiulu, prawda?). Dlatego aby uniknąć bycia under- lub overdressed wybierz bezpieczną opcję, czyli złoty środek – sukienkę midi.

  • Zdecyduj się na wygodny dekolt

Formalny strój wymaga rozsądnego dekoltu, przede wszystkim nie za głębokiego. To również zaleta dla Ciebie – płytki dekolt doda Ci swobody podczas poruszania się i pozwoli skupić uwagę na tym, co najważniejsze, czyli Twojej osobie.

Wybierz model z zasłoniętymi ramionami

Jedną z kluczowych zasad dobierania sukienek biznesowych do pracy jest konieczność wyboru modelu z rękawem o długości co najmniej kilku centymetrów. Nie może być mowy o odsłoniętych ramionach (odpadają więc ramiączka, nie wspominając już o sukienkach bez ramion, kończących się ponad linią biustu), natomiast nie musisz ograniczać się do jednego kroju rękawa. Niewielkie architektoniczne bufki? Śmiało! Długi, przylegający rękaw dodający Ci szyku i elegancji? Dlaczego nie!

Na jakie fasony się zdecydować?

Kopertowa

Kopertowa sukienka, biało-czarna lub monokolorystyczna, to klasyczne rozwiązanie, w którym świetnie będzie wyglądała niemal każda kobieta – korzystnie podkreśla talię, wydobywa kształt bioder i biustu, a do tego wciąż pozostaje elegancka i odpowiednio formalna.

Szmizjerka

Lubisz dodać nieco swobody i oryginalności nawet do biznesowego outfitu? Żaden problem. Zakładając czarną (na przykład lnianą) szmizjerkę, zapewnisz sobie bardziej luźny, ale wciąż zgodny z biznesowym dress codem look. Jeśli więc celujesz w naturalną swobodę, a Twój zawód pozwala Ci na taki wybór, będziesz wyglądać znakomicie!

Ołówkowa

Lekko dopasowana do ciała sukienka ołówkowa wygląda wyśmienicie na każdej figurze. Jest biznesowa, formalna, a przy tym kobieca – dołóż do niej prosty żakiet i buty na obcasie, a biznesowy look będzie gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.