Loading...
Psychika

Superwizja – warto postawić na dalszy rozwój

Kobieta po superwizji CBD na spacerze w górach

Każdy, kto został wykwalifikowanym psychologiem albo psycholożką, musi cały czas szkolić się tak, aby nabywać coraz to lepsze umiejętności, które można wykorzystywać np. w terapii poznawczo-behawioralnej swoich pacjentów oraz pacjentek. W psychoterapii poznawczo-behawioralnej niezbędną sprawą jest także wykonywanie superwizji u sprawdzonych oraz odpowiednio przeszkolonych psychoterapeutek czy też psychoterapeutów. Dzięki temu możliwe jest dalsze szkolenie umiejętności terapeutycznych oraz prowadzenie bardziej efektywnej terapii, np. terapii schematów we własnym gabinecie psychologicznym. Superwizja CBT jest także niezbędna do tego, by móc przedłużyć certyfikat CBT, umożliwiający dalszą pracę terapeutyczną w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej. Jeśli więc superwizje prowadzone przez specjalistów w tej dziedzinie, są nam niezbędne do dalszego udzielania pomocy innym ludziom, to koniecznie powinniśmy się rozejrzeć za kimś, kto nam to umożliwi na odpowiednim poziomie.

Superwizja CBT, superwizja poznawczo-behawioralna – gdzie szukać sprawdzonych rozwiązań?

Jeśli więc musimy zainwestować w superwizję indywidualną albo grupową, która umożliwi nam przedłużenie ważności certyfikatu CBT, niezbędnego nam do dalszej praktyki terapeutycznej, to z pewnością skuteczne odpowiedzi na takie zagadnienia, znajdziemy za pośrednictwem Internetu. Profesjonalna superwizja na pewno ułatwi nam działanie na takich polach, jak np. terapia schematów z osobami dorosłymi i in. Sprawdzone rozwiązania tego typu problemów z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej znajdziemy na stronie sieciowej: www.nowewidoki.com. Psychoterapia oraz coaching dla kobiet prowadzony przez doświadczone psychoterapeutki Katarzynę Maruszewską oraz Martę Kramer sprawi, że nasze umiejętności zawodowe z pewnością zyskają na jakości. Potencjalne studia np. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej nie udzielą nam odpowiedzi na wszystkie pytania. Warto więc tutaj skorzystać ze wsparcia prawdziwych profesjonalistek. Sesje tego typu mogą się więc odbywać zarówno w stacjonarnym gabinecie w Warszawie, jak i w formie działań online, które także są równie skuteczne. Warto więc zainwestować w tego typu rozwiązania, bo mogą nam one tylko pomóc stać się bardziej zmotywowaną w swoich codziennych działaniach.

Superwizor terapii poznawczo-behawioralnej oraz CBT – wieloletnie doświadczenie kliniczne ma znaczenie

Doświadczona superwizorka pomoże także tak ustabilizować zachowanie terapeuty, by było ono jak najbardziej efektywne w pracy terapeutycznej, zwłaszcza pod presją niekorzystnych warunków czy też sytuacji zewnętrznych. W relacji terapeutycznej ważny jest bowiem cały proces, dzięki któremu w przyszłości będziemy mogli o wiele lepiej pomóc naszemu pacjentowi albo pacjentce. Superwizja indywidualna pozwala na to, by psychoterapeutka była o wiele bardziej skuteczna w swoich przyszłych działaniach. Cele superwizji są zawsze ustalane indywidualnie oraz dopasowane do zakładanych efektów końcowych. Pozwala ona także spojrzeć na to, czy relacja terapeutyczna z potencjalną pacjentką lub pacjentem jest prawidłowo prowadzona. Superwizja daje także niezbędne wsparcie każdej terapeutce, która się na nią decyduje. Nie jest bowiem tajemnicą, że psychoterapeutki spotykają się z różnego rodzaju trudnościami, które ciężko jest przezwyciężyć we własnym zakresie. W tym także powinna pomóc skuteczna oraz dobrze prowadzona superwizja. Osoby zainteresowane prosimy o odwiedzenie wyżej wymienionej strony, celem podjęcia decyzji, które z pewnością pozytywnie wpłyną na ich rozwój zawodowy oraz osobisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.