Loading...
Włosy

Szampony na wypadanie włosów – marketingowa ściema czy skuteczne rozwiązanie?

Szampon na wypadanie włosów stoi na wannie w łazience

Artykuł partnera.

Szampony na wypadanie włosów reklamowane są jako skuteczne remedium na powszechny problem dotykający głównie mężczyzn, jakim jest łysienie. Odżywki, szampony, sera czy dermokosmetyki łączy jedno – obiecują zauważalną poprawę gęstości włosów już po kilku tygodniach i trwałe efekty na długo. Czy faktycznie działają? A jeśli tak, to czy każdy preparat będzie skuteczny?

Szampon na wypadanie włosów – dlaczego warto?

Łysienie wciąż pozostaje jednym z najczęstszych problemów natury estetycznej dotykających mężczyzn, którego rozwiązanie obiecują różni specjaliści. W salonach medycyny estetycznej nie brakuje zabiegów – o różnej skuteczności – które pomagają odwrócić efekty łysienia i odbudować utracone włosy. Jednak ich głównym mankamentem są ceny – zwłaszcza transplantacji, która potrafi kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych za zabieg. Nic więc dziwnego, że przed skorzystaniem z tej metody, wielu poszukuje bardziej przystępnych rozwiązań. To właśnie skłania niektóre osoby do wypróbowania dostępnych preparatów.

Dlaczego większość szamponów na wypadanie włosów NIE działa?

Nawet najlepsza kompozycja składników nie zdziała zbyt dużo, jeśli nie będą one w stanie dotrzeć tam, gdzie naprawdę są potrzebne – w tym wypadku do głębszych warstw skóry, w których znajdują się cebulki włosowe. To właśnie one są jedynym żywym elementem włosa i to od ich stanu i odżywienia zależy wygląd oraz kondycja każdego z nich. Niestety duże rozmiary cząsteczek zastosowanych preparatów uniemożliwiają ich przeniknięcie przez naskórek i wniknięcie głębiej. W rezultacie poprawie co najwyżej ulega stan zewnętrznej warstwy skóry (co ma pewne korzyści), jednak nie przekłada się to ani na zatrzymanie wypadania włosów, ani na ich intensywniejszy wzrost. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją skuteczne szampony i kosmetyki nakierowane na walkę z łysieniem.

Jaki powinien być dobry szampon na wypadanie włosów?

Niezmiernie ważny jest skład wykorzystanego preparatu. Jeśli zawiera on minerały oraz inne składniki niezbędne do odżywienia cebulki i stymulowania jej wzrostu, to bardzo prawdopodobne, że przyniesie zauważalne rezultaty. Aby jednak tak się stało, szampon czy serum koniecznie musi dotrzeć odpowiednio głęboko w głąb skóry. I właśnie to odróżnia najlepsze szampony na wypadanie włosów od pozostałych produktów na rynku. O ile zrobić niezłą kompozycję nie jest szczególnie trudno, o tyle umożliwienie jej wniknięcia w głąb skóry wymaga zastosowania nowatorskich technologii – nierzadko chronionej patentami. Jednak tylko wówczas można mieć pewność, że jego zastosowanie przyniesie oczekiwane efekty – i tak się faktycznie dzieje! Już po 3 tygodniach stosowania preparatów Hair Cure wykorzystujących zdobycze nanotechnologii zauważyć można istotne zmniejszenie wypadania włosów, a nieco później – również pojawianie się nowych. Zdecydowanie warto więc nieco dołożyć, zamiast kupować tanie, marketowe czy drogeryjne szampony – zwłaszcza jeśli faktycznie chcesz wygrać z łysieniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.