Loading...
ChorobyNowinki ze świata zdrowia

Sztuczne serce nowej generacji

Amerykańscy lekarze ze szpitala w Luisville, którzy dokonali wszczepienia sztucznego serca nowej generacji choremu z licznymi wadami serca i schorzeniami uniemożliwiającymi przeszczep organu od innego człowieka są wyraźnie zadowoleni z wyników przeprowadzonej operacji.

Serce bije bez zarzutu, chory jest w coraz lepszym stanie, jego kondycja poprawia się z dnia na dzień. Nowość, jeżeli chodzi o konstrukcję wszepionego aparatu polega na jego unikalnie małych rozmiarach w porównaniu do poprzednich konstrukcji. Zbudowane z metalu i tworzywa sztucznego serce ma wielkość męskiej pięści, posiada wewnętrzny mechanizm sterujący częstością uderzeń na minutę oraz wewnętrzną baterię – pozwalającą na pewien okres pracy bez zasilania z zewnątrz. Taka konstrukcja pozwala na mniejszą liczbę połączeń sztucznego serca ze światem zewnętrznym poprzez skórę – zmniejszając prawdopodobieństwo infekcji i groźnych powikłań.

Pacjent jest jeszcze unieruchomiony, ale wyniki dwutygodniowych obserwacji pozwalają patrzeć z nadzieją na dalsze postępy w rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.