Loading...
Uroda

Tatuaż geometryczny – znaczenie, inspiracje, wzory

Kobieta z tatuażem geometrycznym

Tatuaże funkcjonują w społeczeństwach od niepamiętnych czasów. Najprawdopodobniej jako pierwsi kultywowali je członkowie plemion indyjskich. Na przestrzeni wieków w tradycji tatuowania ciała zmieniło się przede wszystkim narzędzie. Pierwsza maszynka do tatuowania powstała w XIX w. Nie zmieniły się natomiast lub bardzo niewiele motywy wykorzystywane w sztuce tatuażu. W dalszym ciągu popularne są tatuaże figuralne, kwiatowe, zoologiczne czy też tatuaże geometryczne.

Tatuaże geometryczne – inspirujące i wyjątkowe

Tatuaż geometryczny bardzo często powiązany jest z wyznaniami i wierzeniami religijnymi, bogatymi w znaczenia o wspólnej proweniencji. Zwykle pozostają pomiędzy sobą w symetrii, wykorzystując plastyczne wzory i kształty. Tatuaże figury geometryczne to okręgi, kwadraty czy trójkąty w różnych konfiguracjach.

Miłośnicy tatuaży dzielą się na tych, którzy dają je sobie wytatuować nie wnikając głębiej w ich znaczenie oraz na tych, którzy starannie je układają na ciele, budując piramidę znaczeń i narracji. Tatuaż geometryczny męski warto wykonywać w miejscach, gdzie tatuażysta rozumie znaczenie różnych kombinacji wzorów, grubości linii, kątów, cieniowania i drobnych detali o wyjątkowym znaczeniu.

Tatuaż geometryczny męski

Tatuaż geometryczny powinien przybierać konkretny wzór. Nachodzące na siebie okręgi, powtarzane w nieskończoność tworzą kwiat życia, kolejny popularny wzór tworzą wariacje na temat mandali czy yin yang. Sporym zainteresowaniem cieszą się od dziesiątków lat motywy okultystyczne, np. pieczęć Metatrona.

Większość tatuaży geometrycznych wykorzystujących tę formę używa przypisane wzorom znaczenia, które mogą jednak różnić się w zależności od środowiska w jakim powstają, mogą to być:

  • ostrosłup trójkątny, wielościan reprezentujący płomienie i ogień,
  • prostopadłościany, np. sześcian symbolizujący Ziemię,
  • ośmiościan oznaczający powietrze,
  • dwunastościan foremny będący duszą,
  • dwudziestościan foremny z przystających trójkątów równobocznych symbolizujący wodę.

Tatuaże geometryczne – Symbolika ma znaczenie

Symbolika tatuaży figur geometrycznych może sprowadzić na człowieka nagrodę lub karę, przedłużać zdrowie lub uzdrowić z ciężkiej choroby. Obraz geometryczny wytatuowany na ciele pomaga w utrzymaniu równowagi wewnętrznej i utrzymaniu harmonii życia. Magiczne moce tatuaży geometrycznych leczą duszę i ciało. Tatuaże geometryczne wyglądają na ciele niezwykle atrakcyjnie, skomplikowanie ale minimalistycznie. Im większa powierzchnia ciała, tym wzór opowiada bogatszą, wielowarstwową narrację.

Źródło zdjęć w galerii: geometrictattoohunter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.