Loading...
Uroda

Tatuaż księżyc – znaczenie. Czy tatuaż księżyc za uchem to dobry pomysł?

Salony tatuażu oferują nam szeroką gamę wzorów i motywów do wyboru. Jednym z najbardziej popularnych i ciekawych motywów, który możemy uwiecznić na naszym ciele, jest tatuaż przedstawiający księżyc. Najchętniej sięgają po niego kobiety, ze względu na estetykę oraz jego bogatą symbolikę. Na przestrzeni lat stał się on jednym z najchętniej wykorzystywanych wzorów.

Co oznacza tatuaż księżyc?

Księżyc jest jedynym ciałem niebieskim okrążającym naszą planetę i naturalnym satelitą oświetlającym noc. Jego grawitacja ma ogromny wpływ na naszą planetę, a także na nas samych. Dobrze znana jest nam jego siła przyciągania, która kontroluje pływy morskie na Ziemi. Naukowcy odkryli, że fazy księżyca mają także potężny wpływ na ludzkie samopoczucie. Księżyc jest „żeńskim” odpowiednikiem Słońca , co za tym idzie jest on silnie utożsamiany z żeńską energią. Być może dlatego częściej po ten motyw sięgają właśnie kobiety.

Symbolika tatuaży księżyca

Ze względu na swoją bogatą symbolikę, możemy szeroko interpretować znaczenie tatuażu. Motyw księżyca jest silnie związany z magią, tajemnicą oraz mistycyzmem. Magia księżyca sprawia, że pod osłoną nocy dzieją się rzeczy niezwykłe. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tajemniczą porę w cyklu dobowym- na północ, czyli środek nocy, który kończy i zaczyna dzień. Księżyc ukazuje natchnienie, pragnienie życiowej przemiany człowieka. Motyw księżyca  symbolizuje również kobiecość oraz czystości. W religii chrześcijańskiej księżyc w pełni symbolizuje Matkę Boską, a więc utożsamiamy go z macierzyństwem , płodnością i naturą kobiety. Bardzo często przedstawiony jest w formie półksiężyca, co jest związane ściśle z religią muzułmańską. Półksiężyc jest umieszczony na wielu flagach państw, w których islam jest główną religią. Motyw księżyca przedstawiony z nocnym krajobrazem może być sposobem na wyrażenie silnej więzi człowieka z naturą.

Tatuaż fazy księżyca

Bardzo często wykorzystywanym motywem jest tatuaż przedstawiający fazy księżyca. Każda z jego faz symbolizuje różne strony tego samego ciała, czyli odmienne od siebie cechy i właściwości, które może przyjąć. Przedstawia cały cykl życia. Najpopularniejszą i najczęściej wykorzystywaną fazą księżyca jest pełnia. Jej symbolika jest stricte związana ze słabością człowieka i brakiem kontroli. Kolejna faza to półksiężyc.Tatuaż ukazujący tę fazę oznacza zazwyczaj poszukiwanie światła i wyjście z trudnych sytuacji życiowych. Zanikający księżyc to faza, która symbolizuje nieczystą, ciemną stronę osobowości człowieka.

Umiejscowienie tatuażu. Czy tatuaż księżyc za uchem to dobry pomysł?

Tatuaż księżyc u kobiety za uchem
Źródło: dysnomia.ink

Wszechstronność tatuażu przedstawiającego księżyc powoduje, że może być on wykonany w dowolnym miejscu na ciele i w dowolnym rozmiarze. Można go łączyć z wieloma innymi motywami, np. motywem kwiatowym lub umiejscowić go w galaktyce, tworząc imponujący wzór. Najczęściej wybieranym miejscem na tatuaż księżyc są plecy oraz nadgarstek. Myślę, że równie ciekawie może wyglądać księżyc, który kryje się tuż za uchem. Jest to miejsce, które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Taki tatuaż będzie na pewno dyskretny i subtelny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.