Loading...
Uroda

Tatuaż linie – co oznaczają?

Zdjęcie tatuaży wykonanywanego w stylu linearnym

W dzisiejszych czasach, w świecie tatuażu, nic nie wydaje się niemożliwe. Ilość technik, różnorodnych szkół czy stylów, może przyprawić laika o zawrót głowy. Dziary zwykłe, kolorowe, trójwymiarowe czy wykonane w stylu dotwork – to tylko ułamek możliwości, na jakie można natknąć się w branży tatuażystów. Warto poznań przynajmniej część z nich, zanim zdecydujemy się na tatuaż, bo być może nie wiemy o istnieniu stylu czy wzoru, który wyjątkowo by do nas pasował. Przyjrzyjmy się tatuażom „fineline”. Tatuaże wykonane linią są dziś niezwykle modne!

Czym jest linework?

Najprościej rzecz ujmując to technika tatuowania, która polega na dostosowaniu konkretnego wzoru czy motywu tak, by można go było wkomponować w odpowiednio dobrane proste linie. Oczywiście nie chodzi tutaj o efekt „kraty”, a o nieco bardziej kreatywne podejście do tematu.

Linework (tatuaże-linie) to również wszelkiego rodzaju figury geometryczne, wzory symetryczne itp. Wbrew pozorom ta technika pozostawia naprawdę spore pole do popisu. Dziary wykonywane tą techniką wcale nie muszą być „ubogie” w treść, wręcz przeciwnie – nikt przecież nie zakazuje łączenia lineworku z innymi technikami, a takie połączenia mogą być naprawdę wybuchową mieszanką. Bardzo specyficzną odmianą tej odmiany tatuażu jest tzw. „fineline tattoo”.

Tatuaż linie u kobiety
Źródło: Freepik.com

Czym jest fineline tattoo?

Fineline oznacza cienką linię. Właśnie na takich cienkich liniach opiera się „filozofia” tatuaży fineline’owych. Nurt ten tworzy przeważnie niewielkie, minimalistyczne i eleganckie tatuaże, które bardzo często (ze względu na swój subtelny charakter) wybierane są przez kobiety. Fineline to idealny wybór dla tych, którzy nie mają chęci manifestować czegoś całemu światu swoją dziarą, a którzy mają ochotę po prostu umieścić na swoim ciele delikatny znak lub symbol, o którym będą wiedzieli tylko oni sami lub grono ich najbliższych.

Jeżeli decydujemy się na tatuaże linie, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego tatuażysty lub tatuażystki. Fineline to dość świeży wynalazek, który wymaga wyjątkowej precyzji i sprawnej ręki. Ponadto do prawidłowego wykonania takiego tatuażu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będzie możliwe uzyskanie odpowiednio cienkich linii, co ma decydujący wpływ na efekt końcowy. Istotna jest też pielęgnacja takiego tatuażu, którą powinien nam objaśnić tatuażysta.

Źródło: fineline_tattoo.art

Fineline tattoo – najpopularniejsze wzory

Z racji tego, że fineline to domena pań, kobieca jest również tematyka tatuaży wykonywanych w tym nurcie.

Do najpopularniejszych motywów należą:

  • Fineline tattoo motywy roślinne (gałęzie, kwiaty, liście, pąki, pnącza, kłosy itp.);
  • Tatuaże linie motywy zwierzęce (najczęściej wizerunki ptaków, motyli, kotów, psów, lwów, rzadziej węże, smoki, skorpiony itp.);
  • Tatuaże linie minimalistyczne rysunki składające się z konturów;
  • Fineline tattoo różnego rodzaju symbole (serca, klucze, gwiazdy, planety, strzały, chmury)
  • Tatuaże linie figury geometryczne.

Jak widać konkretna technika wcale nie oznacza w tym przypadku ograniczenia możliwości. Zrobienie sobie tatuażu fineline’owego będzie świetną decyzją, jeśli chcemy zrobić coś dyskretnego czy wręcz intymnego i zachować to w tajemnicy przed całym światem. 

Tatuaże linie – inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.