Loading...
Uroda

Tatuaż na kark – inspirujące wzory

Kobieta z tatuażem na karku i na plecach

W sztuce tatuażu nie ma dwóch identycznych przypadków. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia. Również każda część ciała wymaga osobnego rozpatrzenia, choćby dlatego, że skóra ma inną grubość w różnych miejscach, na których zupełnie inaczej rozprowadza się tusz. Wyobraźnia ludzka nie zna granic, dlatego chyba już wszystkie części ciała zostały użyte jako płótno do rysunku. Każda jednak z nich jest inna pod względem anatomicznym i daje wiele możliwości. Zobaczmy, jak to działa w przypadku tatuaży na karku.

Pomysł na tatuaż na karku

Kark nie jest najpopularniejszym miejscem na zrobienie tatuażu, ale również nie najrzadszym. Jego bardzo specyficzna budowa anatomiczna powoduje, że bardzo dobrze pasują na kark wszelkie wzory zawierające motyw skrzydeł. Nie muszą to być wyłącznie ptaki, zdarzają się również anioły lub demony.

Kark to również świetne miejsce na niewielkie tatuaże przedstawiające pojedyncze przedmioty, jak np. serca, kotwice, nieduże mandale, wzory geometryczne czy cytaty. Właśnie – cytaty! Złote myśli  lub daty wytatuowane na karku to domena pań (kark podobnie jak stopy to miejsce ulubione przez kobiety, ale oczywiście nie ma nic złego w tatuowaniu tych miejsc przez panów).

Tak samo zresztą jak sytuacje, w których tatuaż widoczny na karku jest tylko fragmentem większej całości, która na co dzień skryta jest pod ubraniem. Takie rozwiązanie intryguje i przyciąga uwagę. Poza tym kark jest często wybierany przez panie jako miejsce ich pierwszego tatuażu. Wynika to z możliwości łatwego zakrycia go włosami, gdyby jednak całość nie przypadła im do gustu.

Tatuaż na karku – wzory

Rozmawiające ze sobą kobiety w tym jedna, która ma tatuaż na karku, tatuaże na kark są uznawane za niezwykle dodające charakteru osobie je noszącej
Źródło: Pexels.com

Jeśli chodzi o panie, to motywy, które wybierają do ozdoby swojego karku, nie różnią się tak bardzo od tych, którymi dekorują inne partie swoich ciał. Tatuaże na kark jakie kobiety najczęściej sobie tatuują, zawierają następujące motywy:

 • motywy roślinne,
 • motywy zwierzęce, głównie ptaki, ważki oraz motyle,
 • mandale, łapacze snów i formuły bliskie fraktalom,
 • figury geometryczne,
 • daty, współrzędne geograficzne lub cytaty motywacyjne;
 • symbole miłości i przywiązania: związane serca, łańcuszki, gwiazdy, skrzydła, klucze itp,
 • odciśnięte łapki zwierząt (najczęściej kotów),
 • minimalistyczne wzory – rysunki składające się z zaledwie kilku kresek,
 • motywy orientalne.

Panowie natomiast tatuaże na kark najczęściej umieszczają:

 • tribale,
 • motywy drapieżnych zwierząt,
 • motywy religijne (krzyże, dłonie złożone do modlitwy lub oplecione różańcem),
 • motywy przyrodnicze (np. góry),

Tatuaże na kark – inspiracje

Internet pełny jest stron, które są istnymi katalogami wzorców i motywów dostępnych, jeśli chodzi o wytatuowanie ich na karku. Wzorów zarówno męskich jak i damskich. Profesjonalne katalogi powinny być również dostępne w każdym salonie tatuażu. Niemniej jednak jeśli chodzi o tatuowanie karku, warto zastanowić się nad własnym oryginalnym pomysłem – wszak każdy tatuaż ma przede wszystkim oddawać w jakimś stopniu nasz charakter i naszą osobowość. Nawet znane i na pierwszy rzut oka „zgrane” motywy, zaaranżowane na nowo, mogą być właśnie tym, czego szukasz. Tatuaże na kark to coś o czym wiele osób, posiadające (bądź dopiero myślące o tatuażach) marzy! Jakie tatuaże na kark wydają się być najodpowiedniejsze dla Ciebie? Masz jakieś idealne pomysły na ich wykonanie? Jeśli wciąż nie masz inspiracji na tatuaże na kark mamy dla Ciebie kilka niesamowitych pomysłów.

Poniżej prezentujemy ciekawe wzory na tatuaże na kark. Może dzięki naszym pomysłom na tatuaże na karku będziesz w stanie zainspirować się i wymyślić niesamowity wzór na swój kark.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.