Loading...
Uroda

Tatuaż na klatce piersiowej – inspiracje i wzory

Mężczyzna z tatuażami na klatce piersiowej

Tatuaże na klatce piersiowej cieszą się niesłabnącą popularnością, bez względu na to czy bierzemy pod uwagę mężczyzn czy kobiety – sprawdzają się w przypadku obu płci. U mężczyzn z muskularną budową ciała, tatuaż może podkreślić sylwetkę lub wspólnie z nią skomponować prawdziwe dzieło sztuki. U kobiet, przez bardziej wydatne obojczyki czy przede wszystkim biust, taki tatuaż może stać się ozdobą dużo bardziej wartościową niż najszlachetniejsza biżuteria. Przyjrzyjmy się wzorom, które najchętniej realizowane są w formie tatuażu na klatce piersiowej oraz temu, skąd najlepiej czerpać inspirację.

Damskie tatuaże na klatce piersiowej

Kobieta z tatuażem na klatce piersiowej
Źródło: Pexels.com

W przypadku pań, z przyczyn oczywistych, jest dużo większe pole do popisu. Biust pozwala tatuażyście (lub tatuażystce) na wkomponowanie rysunku w budowę ciała na naprawdę wiele sposobów. Oczywiście sporo zależy w tym wypadku od indywidualnej budowy anatomicznej – każdy projekt musi być spersonalizowany, więc dziewczyny nie powinny oburzać się, kiedy w salonie poprosi się je o fotografię biustu. Tego wymaga wykonanie precyzyjnego projektu rysunku, a to podstawa każdego dobrego tatuażu.

Kobieta z tatuażem na klatce piersiowej
Źródło: Pexels.com

Do motywów najchętniej wybieranych przez panie, należą m.in.:

  • mandale i rozety;
  • motywy roślinne, przeważnie kwiatowe;
  • motyw skrzydeł;
  • rysunki wpisane w trójkąt;
  • cytaty lub imiona;
Wytatuowana kobieta, także z dziarą na klatce piersiowej
Źródło: Pexels.com

Męskie tatuaże na klatce piersiowej

Dziary na klatce piersiowej u mężczyzny
Źródło: Pexels.com

W przypadku mężczyzn nieco mniejsze znaczenie ma indywidualna anatomiczna budowa torsu, chociaż warto zauważyć tendencję, która mówi nam, że tatuaże na klatce piersiowej lubią zwłaszcza panowie, którzy uczęszczają na siłownię i to nie od wczoraj. Rysunek jest w stanie nie tylko doskonale podkreślić dobrze zbudowaną sylwetkę, ale również dobrze oddać charakter noszącej go osoby. Mężczyźni dużo częściej decydują się na motywy związane z archetypami męskości, z siłą, sportami ekstremalnymi bądź z walką i przetrwaniem. Popularne są również różnego rodzaju tribale, tatuaże o strukturze geometrycznej czy aforyzmy. Panowie równie często sięgają po uwiecznienie na skórze imion ukochanych kobiet bądź dzieci, a czasem nawet ich twarzy.

Do motywów najczęściej wybieranych przez mężczyzn należą m.in.:

  • motywy zwierzęce nawiązujące do zwierząt drapieżnych (wizerunki wilków, lwów, niedźwiedzi, panter, smoków, orłów czy węży);
  • motywy górskie – najczęściej wyobrażenia gór przywodzące na myśl sporty ekstremalne;
  • strzały, naboje, broń i wszystkie związane z nią akcesoria;
  • motywy religijne i funeralne (ręce złożone do modlitwy, krzyże, różańce, czaszki, kości);
  • figury geometryczne;

Tatuaże na klatce piersiowej – skąd czerpać inspirację?

Tatuaż jest sprawą bardzo indywidualną. Przy wyborze odpowiadającego nam wzoru, mogą pomóc specjalne katalogi, dostępne przeważnie w każdym salonie. Wiele osób jednak pragnie ozdobić swoją skórę w sposób bardziej wysmakowany. Tak naprawdę ilu ludzi, tyle może powstać wersji jednego nawet motywu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni najczęściej tatuują na swoich ciałach symbole, które w jakiś sposób oddają ich charaktery lub przywołują dobre wspomnienia. Najlepszą więc inspiracją jest to, co mamy w sobie.

Pamiętajmy, że tatuaż to ozdoba naszego ciała i wykonujemy ją w głównej mierze dla siebie. Ostatecznie to my będziemy nosić go na swojej skórze, to my mamy rozumieć jego znaczenie i to nam ma się podobać.

Poniżej prezentujemy ciekawe wzory tatuaży na klatce piersiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.