Loading...
Uroda

Tatuaż na nadgarstku męski – wzory

Tatuaż męski nadgarstek

Bardzo różne są motywacje dziarających się ludzi. Jedni tatuują się dla zabawy lub z powodu przegranego zakładu, inni chcą w ten sposób upiększyć swoje ciało lub zakryć jego niedoskonałości. Jeszcze inni zaś chcą tatuażem wyrazić coś ważnego, związanego z ich życiem, charakterem, osobowością lub upamiętnić przełomowe wydarzenie ze swojego życia. Ile motywacji, tyle też miejsc, w których konkretna dziara będzie wyglądała najbardziej okazale. Przyjrzyjmy się tatuażom, które najlepiej prezentują się na… męskich i damskich nadgarstkach! Sprawdźmy jak prezentują się tatuaże męskie na nadgarstku i co sprawia, że mężczyźni coraz chętniej wybierają to miejsce na tatuaż.

Dziara na nadgarstku – czy na pewno to dobry wybór? Jaki tatuaż na nadgarstku męski wybrać?

Tatuaż na nadgarstku męski czy damski, nie powinien być wykonywany pod wpływem chwilowego impulsu. Przyczyn jest wiele, a najważniejszy jest fakt, że nadgarstek i przegub dłoni to miejsca, które są najczęściej eksponowane. Nie zawsze łatwo je zakryć. Jeżeli więc, nie jesteśmy pewni, czy nasz pracodawca, partner/partnerka, czy nawet my sami będziemy zadowoleni z tatuażu, to lepiej zaczekać lub wybrać inne miejsce. Jeżeli jednak jesteśmy pewni swojej decyzji, to otwiera się przed nami prawdziwy ocean możliwości.

Nadgarstek nie jest najłatwiejszym miejscem, ani do wytatuowania, ani do dobrania odpowiedniego wzoru. Wybierając motyw swojej dziary, trzeba pamiętać o ograniczonej przestrzeni, którą mamy do zagospodarowania. Dlatego też, na nadgarstkach najczęściej tatuuje się wzory minimalistyczne, rysunki przedstawiające pojedyncze przedmioty lub niewielkie postacie. Wyjątkiem od tej reguły są sytuacje, w których dziara na nadgarstku jest częścią większej kompozycji, która ma swoją kontynuację na innych częściach ciała.

Męski tatuaż na nadgarstku
Źródło: Freepik.com

Tattoo na nadgarstku – najpopularniejsze wzory

Nie ma reguły co do tego, czy tatuaże na nadgarstku to bardziej domena mężczyzn czy kobiet. Oczywiście w zależności od płci, zmienia się pakiet chętniej wybieranych wzorów, ale jest to dokładnie taka sama różnica, jaka dotyczy innych części ciała. Do najpopularniejszych wzorów tatuaży na nadgarstku należą:

  • pojedyncze litery lub słowa, daty, współrzędne geograficzne;
  • minimalistyczne motywy kreskowe (np. wykres elektrokardiogramu);
  • motywy o charakterze humorystycznym (np. odwzorowanie kodu kreskowego lub oznaczenia skrzyni biegów);
  • symbole uniwersalne (serca, krzyżyki, znaki nieskończoności, yin&yang, kotwice, skrzydła, kompasy czy podkowy);
  • delikatne motywy roślinne (głównie wśród pań);
  • motywy religijne;

Tatuaże męskie na nadgarstku – ciężki wybór

Z jednej strony, nadgarstek to dość ograniczające miejsce, jeśli chodzi o dziarę, z drugiej – ma potencjał, którego brak innym częściom ciała. Na przykład tattoo na nadgarstku można przedłużyć w kierunku przedramienia, a nawet wyżej. To otwiera nowe możliwości jeśli chodzi o wzory podłużne, które mogą sięgać do ramienia, karku, klatki piersiowej itp. Inną ciekawą opcją jest wytatuowanie obu nadgarstków w taki sposób, by tattoo na nadgarstku mogły funkcjonować jako osobne motywy, ale by po złączeniu rąk, tworzyły nowy wzór. W takich przypadkach sprawdzają się m.in. zwierzęce oczy lub łapy.

Tatuaże męskie na nadgarstku – inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.