Loading...
Uroda

Tatuaż nieskończoności – jaką ma symbolikę i znaczenie?

Tatuaże nieskończoność to jedne z najpopularniejszych tatuaży wśród młodych ludzi

Zastanawiasz się jaki tatuaż wykonać w najbliższym czasie? Propozycji i możliwości wzorów na tatuaż jest mnóstwo. Jednym z popularnych motywów, pośród miłośników tatuaży są tatuaże nieskończoność. To bardzo estetyczny symbol o bogatym znaczeniu. Jakim? Sprawdźmy to razem!

Symbol nieskończoności – geneza i znaczenie

Znak nieskończoności towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Jego najwcześniejszą formą był egipski wąż Uroboros – przerażająca bestia pożerająca własny ogon. Symbolizował on wieczny krąg czasu i życia, oraz nieskrępowaną siłę natury, potężniejszą niż wszystko co stworzył człowiek.

Ewoluował on w znany nam dziś symbol nieskończoności, wyglądający jak przewrócona na bok ósemka. Jej płynne kształty już na gruncie wizualnym przekazują odbiorcy jasny komunikat – „panta rhei”, „wszystko płynie”. Czas płynie nieubłaganie, ale jednocześnie nie ma początku i końca.

Tatuaż ze znakiem nieskończoności – wzory

Źródło: Ching.tattoo

Znak nieskończoności to motyw który ma bardzo szeroką symbolikę i zastosowanie, wykonując go mamy szerokie pole do popisu jeśli chodzi o jego znaczenie. Symbol jest szeroko wykorzystywany przez praktycznie wszystkie grupy zawodowe i społeczne. Osoba zajmująca się pomocą innym może wkomponować w niego wykres EKG, tatuaż ze znakiem nieskończoności z piórkiem zaprezentuje nam osobę o duszy tzw. niebieskiego ptaka. Poza upływem czasu nieskończoność to również znany symbol miłości i uczucia. Bo cóż jest bardziej romantycznego, niż dwójka ukochanych przysięgająca sobie dozgonną miłość, przy świetle księżyca? Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na tatuaż ze znakiem nieskończoności ze swoimi imionami.

Gdzie znaleźć inspirację?

Do tego typu tatuażu inspiracji możemy szukać wszędzie. Stanowić ją dla nas mogą między innymi:

  1. Najważniejsze osoby w naszym życiu,
  2. Praca którą kochamy,
  3. Nasza największa pasja,
  4. Wyznawane przez nas idee,
  5. Chęć wyrażenia samych siebie.

Gdy odnajdziemy już wymarzoną tematykę, należałoby jeszcze zastanowić się nad odpowiednim wykonaniem. Jak w przypadku każdego tatuażu należy wybrać profesjonalne studio. Zawsze lepiej gdy zajmie się nami osoba z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. W przypadku braku odpowiedniego pomysłu na wykonanie możemy posiłkować się np. wyszukiwarką Google, pod hasłem „tatuaże nieskończoność” znajdziemy dziesiątki propozycji pięknych wzorów.

Czy warto zrobić sobie tatuaż nieskończoności?

Źródło: Tattooist_namoo

Pozornie mogłoby się wydawać, że ten wzór został już wykorzystany na wszystkie możliwe sposoby, i nie da się już znaleźć w nim niczego oryginalnego. Jednak nie jest to prawda, tak jak pisaliśmy we wstępie, symbol nieskończoności towarzyszy ludzkości od tysięcy lat i od tego czasu, niezmiennie nas intryguje, więc opcji na jego wykorzystanie pozostało jeszcze bardzo dużo. Wszystko zależy tak naprawdę od naszej własnej pomysłowości i odpowiedniego podejścia do tematu. Teraz już wiesz jakie wartości niosą za sobą tatuaże nieskończoność!

Symbol nieskończoności to stosunkowo  prosty wzór, który możemy uzupełnić o wiele elementów, które symbolizować będą coś ważnego!

Sprawdź także Tatuaże będące symbolem siły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.