Loading...
Uroda

Tatuaże anioły – znaczenie i zaskakujące wzory

Tatuaż anioły są przepiękne a ta kobieta z wytatuowanymi skrzydłami anioła jest bardzo pewna siebie dzięki nim

Wzrost świadomości społecznej, dotyczącej ozdabiania ciała, przekłada się na większą popularność tatuaży o tematyce religijnej. Ze względu na duże znaczenie kulturowe anioły stały się częstym gościem wśród popularnych motywów. Jakie jest znaczenie tatuażu z aniołem? Skąd czerpać inspiracje podczas projektowania wzoru? Sprawdź!

Tatuaż anioły – tatuaże z aniołem stróżem i archaniołem Michałem

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem przedstawiania aniołów, jest znana z kultury forma człowieka z białymi, pierzastymi skrzydłami. Znaczenie tego typu tatuaży jest różne i zależy od tego, czy wytatuowany anioł odnosi się do konkretnej postaci biblijnej (np. popularne są tatuaże z archaniołem Michałem przedstawianym jako wojownik z płonącym mieczem), czy może jest po prostu aniołem stróżem. Dla wielu osób ten ostatni rodzaj tatuażu stanowi osobisty talizman, formę wyznania wiary lub przypomnienia o czujnej obecności niebiańskiego opiekuna. Zdarza się jednak, że tego rodzaju wzory znajdują się na tatuażach osób niewierzących, a tatuaże z aniołami mają wówczas przede wszystkim znaczenie estetyczne. Podczas projektowania tego jak tatuaż anioły i jego ogólny wzór powinien wyglądać warto zastanowić się, czy zależy nam na realistycznej kresce, czy może na bardziej symbolicznym i prostszym sposobie przedstawienia postaci.

Co oznaczają tatuaże z upadłymi aniołami?

Czasami niektóre osoby decydują się na zrobienie tatuażu z upadłymi aniołami. Zazwyczaj postacie te są czarne, a ich występowanie wcale nie musi świadczyć o poglądach religijnych danej osoby. Upadły anioł już od dawna jest uniwersalnym symbolem buntu przeciwko normom społecznym, który często pozbawiony jest kontekstu religijnego. Innym, mniej popularnym wzorem są tatuaże z aniołami przedstawionymi w sposób zgodny ze Starym Testamentem, gdzie posłańcy Boga przybierali dziwne, przerażające kształty. Wybranie tego rodzaju wzoru świadczy o dobrej znajomości Biblii, ale też o chęci zaznaczenia, że popularny w zachodniej kulturze wizerunek pociesznego anioła ze skrzydłami jest zwyczajnie oderwany od religijnych korzeni.

Tatuaż z aniołem na przedramieniu, nodze czy rękawie – co wybrać?

Miejsce, w którym został umieszczony tatuaż z aniołem jest kluczowe dla jego wyglądu oraz interpretacji. Oto znaczenie najpopularniejszych z nich:

  • tatuaże z aniołem na przedramieniu są widoczne przede wszystkim dla osób bliskich

 

 

  • tatuaże z aniołem na nodze pozwalają na stworzenie ciekawego, poziomego wzoru i są szczególnie widoczne latem

 

 

  • rękaw z wytatuowanym aniołem jest widoczny w dużej liczbie interakcji społecznych, co podkreśla wagę, jaką niesie za sobą wzór

 

 

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu zachęcamy do przejrzenia popularnych przedstawień aniołów w kulturze – jesteśmy pewni, że znajdziecie tam coś, co was zainspiruje!

Zainspiruj się – galeria

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.