Loading...
Uroda

Tatuaże będące symbolem siły

Silny mężczyzna w tatuażach oznaczających odwagę

W ciągu ostatnich lat zupełnie zmienił się stosunek wielu osób do tatuaży, patrzymy na nie dużo przychylniej, jak również sami decydujemy się na przeniesienie na skórę wymarzonego wzoru. Czasem jest on skrupulatnie przemyślany, ma dla nas ogromne znaczenie, a czasami działamy pod wpływem impulsu, spontanicznie lub z pobudek wizualnych. Wiele osób poprzez tatuaż chciałoby wyrazić siebie, zachować ważne wspomnienie lub podkreślić to, co dla nich ważne.

Symbolika tatuaży

Jednymi z bardziej popularnych motywów są tatuaże będące symbolem siły. Chcąc odzwierciedlić swoją odwagę, szukamy inspiracji na wzór, który będzie idealnie z nami współgrał. Nieraz decydując się na wytatuowanie danego projektu, który symbolizuje wyższą wartość, chcemy poznać jej historie i głębsze znaczenie. Poniżej przedstawiamy motywy, które warto wziąć pod uwagę planując tatuaż będący symbolem siły.

Mężczyzna podnoszący się na barirkach z tatuażami symbolizującymi siłę
Źródło: Freepik.com

Symbol siły i odwagi reprezentują motywy:

  • Zwierzęce (lew, słoń, tygrys, koń, żółw),
  • Kotwica,
  • Fala,
  • Pióro,
  • Celtycki węzeł (święte drzewo Dębu).

Symbole walki w tatuażach z motywem zwierzęcym

Źródło zdjęć: liontattoos

Cechy takie jak siła i odwaga to przez wielu porządane motywy, mogą one występować w wielu interpretacjach. Jedną z nich są grafiki związane ze zwierzętami, gdyż nie da się ukryć, że to właśnie one reprezentują wyżej wymienione przymioty. Bardzo często symbolem siły jest lew, który niesie za sobą cechy przywódcze, waleczne, a także sprawiedliwości.  Jest on również symbolem siły wewnętrznej, tatuaż lwa odzwierciedla majestat i niesamowitą odwagę.

Symbol siły i wytrwałości przypisuje się również tygrysowi. Zwierze ma bardzo bogatą symbolikę, wyraża energię, pasję, ale też szybkość i zwinność. Zauważa się, że coraz częściej na tatuaż z takim motywem decydują się panie, zauważając w nim symbol siły kobiecej i ich determinacji.

Równie trafnym wyborem będzie słoń, reprezentujący symbole walki, siły, ale również mądrości oraz spokoju. Warto dla podkreślenia tatuażu związanego z odwagą dodać także morską falę. Tatuaż przedstawiający falę  Niszczycielski żywioł wyraża nie tylko siłę, ale również będzie idealna dla osoby spokojnej, którą definiuje wielka siła wewnętrzna.

Symbole walki w tatuażach

Źródło zdjęć: ivanpazart

Motywem, który najczęściej spotkać możemy na przedramionach oraz plecach u mężczyzn, a symbolizuje on walkę, jest smok. Odnosi się on do ich siły, potęgi, jak również grozy, którą zwierzę wywołuje. Symbole walki przedstawiane są również w tribalu wojownika, w postaciach z mitologii i wielu innych motywach. Nieraz wydarzenie w naszym życiu lub określona osoba lub przedmiot wywołuje u nas skojarzenia z walką, siłą i odwagą, dlatego też możemy również indywidualnie dobrać wzór pasujący do naszych przeżyć i osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.