Loading...
Uroda

Tatuaże czaszki – inspiracje i znaczenie

Wykonywanie tatuażu czaszki na męskim ciele

Tatuaże czaszki to dość odważny wzór. Decydując się na czaszki tatuaż warto upewnić się, że nasz projekt wpisze się w naszą osobowość i charakter. Poznaj inspirujące wzory tatuaży czaszek, a także przybliż sobie dokładne znaczenie tych symboli.

Czy tatuaże zawsze mają znaczenie?

Podejście do tatuaży potrafi być różne. Niektórzy uważają je jedynie za ozdobę, z którą będą iść dalej przez życie, a inni o wiele bardziej przykuwają uwagę do symboliki danych wzorów. Żadne z tych podejść nie jest złe, nie ma też powodów przeciwko ich łączeniu. Przy zdobieniu ciała bardziej mrocznymi tatuażami warto jest jednak zgłębić ich utarte w czasie znaczenie, które może być pomocne w wyborze właściwego wzoru.

Tatuaże z czaszkami i ich historia

Tatuaże czaszki na ręce
Źródło: Pexels.com

Jak wiemy z lekcji historii i języka polskiego, czaszki były wanitatywnym symbolem przemijania, zrodzonym jeszcze w średniowieczu podczas fascynacji nieuchronną śmiercią. Był to sposób na oswojenie się z nią i próba zaakceptowania tego, co nieuniknione. Nie bez powodu zatem tatuaże czaszki są tak często widoczne np. wśród motocyklistów lub innych zawodników sportów ekstremalnych – mogą w ten sposób pokazać, że nie lękają się śmierci i wyrazić swoją odwagę. Pamiętając o śmierci (inaczej „memento mori”), mogą w intensywniejszy sposób celebrować życie. Bywa także, że tattoo czaszki wykonują na sobie przestępcy. Powodem może być to, że od zawsze z logiem czaszki kojarzeni byli piraci, morscy korsarze żyjący ponad prawem. Tatuaż czaszka może symbolizować życie jak u pirata, kogoś, kto nie zawsze stosuje się do narzuconych zasad – niekoniecznie przestępcy. Przy tym wariancie te mroczne tatuaże często podkreśla się, dodając w tle skrzyżowane miecze lub kości.

Bogata symbolika i nieśmiertelność tatuaży czaszek

Oprócz powyżej wymienionych znaczeń i kontekstu historycznego tatuaży z czaszkami, mają one o wiele więcej symboliki. Można przyjąć, że wzory tatuaży czaszek nie będą się wyczerpywać jeszcze przez wiele lat, a przynajmniej dopóki człowiek nie przestanie fascynować się śmiercią i nie rozgryzie jej zagadki, co prawdopodobnie nie nastąpi szybko. Tatuaż czaszka często jest też łączony z innymi symbolami, które bywają nawet kontrastowe w znaczeniu, na przykład:

  • połączenie z różami – zgrany duet, które może pokazywać różnicę między pięknem życia, a nieuchronnością śmierci i ich wiecznym złączeniu;
  • połączenie z zegarem – dosłownie: pamiętaj o śmierci;
  • połączenie z różańcem – oznacza nieśmiertelną wiarę;
  • połączenie z kosą – zwykle pokazuje twardy charakter właściciela.

Jak widać, tattoo czaszki są wykonywane w różnych połączeniach i mogą dawać wielkie pole do interpretacji. Warto pamiętać, że nie każdy nadaje swojemu tatuażowi znaczenie, ponieważ wzory tatuaży czaszek mogą być po prostu bardzo atrakcyjne wizualnie, jak na przykład mexican sugar skull.

Zapoznaj się z naszą galerią inspiracji związana z tatuażami czaszka!

Źródło: skull_tattoos_inspiration

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.